Dlaczego nie wyrywamy kwiatów i krzewów?

To fantastyczne dać mamie bukiecik własnoręcznie zebranych kwiatów. Jednak można zrobić coś znacznie lepszego!

Kwiaty, krzewy i inne rośliny są naprawdę piękne. Przyszła już wiosna i można się cieszyć krokusami, tulipanami, niezapominajkami i wieloma innymi kwiatami, których nazw nawet nie znamy. Mają różne kolory i kształty. Pięknie pachną. Jednak będą tak pięknie wyglądać dłużej, jeżeli zostawimy je w ziemi, zamiast zabierać do domu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Rośliny czerpią wszystkie składniki niezbędne do życia z ziemi i ze słońca.

O ile na słońce możemy je wystawić, tak w domu, w wazonie zabraknie im ziemi i jej życiodajnych właściwości. Szybko zwiędną lub uschną i nie będą już niczego zdobić, tylko szpecić. Urywając gałęzie krzewów i drzew nie możesz ich zaszczepić w swoim domu. Szybko nie będą się do niczego nadawały. A zdrowe drzewa po prostu zniszczysz. Należy obcinać tylko suche i chore gałęzie, żeby drzewa mogły prawidłowo rosnąć.

Na ulicach widać coraz więcej powycinanych drzew.

Nie jest to dobre. W betonowych miastach i na terenach gdzie brakuje zieleni mało kto chce mieszkać. Ptaki tracą swoje domy i odlatują, bo nie ma już dla nich miejsca. Taka okolica staje się smutna i bez życia. Nie ma gdzie zbierać kasztanów albo żołędzi, nie ma spadających liści. Nie ma gdzie odpoczywać i się bawić. Dlatego starajmy się dbać o takie zielone miejsca – poprawiają one także stan powietrza, bo wchłaniają dwutlenek węgla i dają potrzebny nam do życia tlen.

Jeśli chcesz sprawić mamie przyjemność i jednocześnie dbać o środowisko masz kilka możliwości. Możesz po prostu narysować kwiaty i podarować mamie rysunek. Dobrym pomysłem są też zdjęcia natury – nic się nie niszczy, a piękny widok zostaje z nami. Możesz kupić kwiat doniczkowy. Będzie zdobił dom i nie zwiędnie. Jeżeli masz ogródek – pomóż mamie zajmować się kwiatami – na pewno będzie bardzo zadowolona. Możesz też w domu stworzyć małą szklarnię z hodowlą roślinek. Jest dużo małych roślin, które potrzebują specjalnych warunków. Taka własna plantacja na pewno będzie zdobić parapet czy balkon.  Zamiast wyrywać kwiaty i ścinać drzewa możesz je sadzić.

To od nas zależy jak będzie wyglądała nasza planeta. Ty też możesz o nią dbać i sprawiać, żeby była piękniejsza.