Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

„Dobra Energia” w Warszawie

„Dobra Energia” w Warszawie

Energooszczędne budownictwo, mądre zarządzanie energią w miastach, gminach i firmach oraz źródła finansowania inwestycji w OZE – to tematy, podejmowane przez ekspertów przez ostatni rok podczas cyklu konferencji „Dobra Energia” w całej Polsce. Ostatnia, podsumowująca wszystkie wydarzenia debata odbędzie się 7 grudnia w Warszawie. Otworzy ją „Panel Marszałków”, czyli dyskusja o roli i szansach na rozwój OZE w poszczególnych województwach

B1
Reklama

„Dobra Energia” to cykl konferencji regionalnych poświęcony poszanowaniu energii cieplnej i elektrycznej, odnawialnym źródłom energii i niskoemisyjnym systemom grzewczym, a także poprawie efektywności energetycznej w budownictwie. Konferencja podsumowująca cały cykl odbędzie się w najbliższy czwartek w Centrum Nauki Kopernik.

Otworzy ją „Panel Marszałków”, czyli dyskusja o roli i szansach na rozwój OZE w poszczególnych województwach. Udział w niej wezmą członkowie zarządów pięciu województw. Celem dyskusji jest wypracowanie i podpisanie „Deklaracji wsparcia OZE i czystego klimatu”. W dyskusji udział wezmą m.in.: Jolanta Zięba-Gzik (woj. Łódzkie), Wiesław Raboszuk (woj. Mazowieckie), Henryk Mercik (woj. Śląskie), Arkadiusz Bratkowski (woj. Lubelskie) i Sylwia Jaskulska (woj. Warmińsko-Mazurskie).

Reklama

Warszawska konferencja będzie szóstym w tym roku wydarzeniem z cyklu „Dobra Energia”. Za nami konferencje w Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Katowicach, które zgromadziły ponad tysiąc osób zainteresowanych oszczędnością energii. Wśród nich nie zabrakło wybitnych ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu, lokalnych samorządów, władz miast i województw. A także rozmów o tym, jak efektywnie wytwarzać czystą energię, zarządzać jej zużyciem w budynkach, miastach, a nawet w całych gminach.

W czwartek, w trakcie paneli dyskusyjnych goście zaprezentują najlepsze przykłady wykorzystania OZE i technologii podnoszących efektywność energetyczną zarówno przez samorządy, jak i biznes. „Dobra Energia” będzie też szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu najnowszych technologii w obszarze OZE i efektywności energetycznej oraz poznanie najlepszych modeli finansowania tych inwestycji.

Warszawską konferencję patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Więcej informacji można znaleźć na stronie: dobraenergia.edu.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.