Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dopłaty na lepsze warunki dla świń i krów od 15 marca

Dopłaty na lepsze warunki dla świń i krów od 15 marca

Już od 15 marca będzie można składać wnioski o dofinansowanie do polepszenia warunków zwierząt hodowlanych. Wystarczy zalogować się za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. 

Reklama

Nabór wniosków potrwa dwa miesiące – od 15 marca do 15 maja. Dopłaty te mają wyrównać rolnikom koszty poniesione na podwyższenie standardów hodowlanych – w życie weszły nowe praktyki hodowlane, do których musieli się dostosować. Łączna kwota dopłat to 50 mln euro. 

Jakie to procedury? Według nowych przepisów zwiększa się powierzchnia bytowa dla zwierząt (o co najmniej 20 proc.), można też zorganizować im wybieg lub pastwisko. 

Roczne stawki pomocy wyniosą: 301 zł na lochę (zwiększenie powierzchni w budynkach); 24 zł na tucznika (zwiększenie powierzchni w budynkach),185 zł na krowę mleczną (wypas w sezonie pastwiskowym); 595 zł na krowę mleczną (zwiększenie powierzchni w budynkach); 329 zł na krowę mamkę (dostęp do wybiegów poza sezonem pastwiskowym).

Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wniosek wraz z załącznikami może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków – do 9 czerwca 2020 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 16 maja 2020 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności. 

Nabór wniosków będzie przeprowadzony drogą elektroniczną w aplikacji eWniosekPlus na wspólnym formularzu wniosku dla płatności bezpośrednich i płatności obszarowych PROW 2014-2020. 

Źródło: PAP

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.