Ducati prezentuje swój pierwszy elektryczny motocykl?

Ducati nie zamierza zostać w tyle rynku elektromobilności, dlatego firma wypuściła wizualizację pierwszego w pełni elektrycznego motocykla, który wpisuje się swoim desingiem w flotę pozostałych modeli z konwencjonalnym napędem 

Na początku tego roku dyrektor generalny Ducati, Claudio Domenicali, potwierdził, że firma pracuje nad swoim pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem. W trakcie wydarzenia Motostudent w Hiszpanii, powiedział: – Przyszłość jest elektryczna, nie jesteśmy daleko od rozpoczęcia produkcji seryjnej. 

Jak się okazuje, nie chodziło jedynie o produkcję seryjną motocykli, ale także o współpracę z Vmoto w konstruowaniu modeli skuterów elektrycznych Super SOCO CUx marki Ducati. Poza tym na zeszłorocznych targach motocyklowych EICMA Milan 2018 firma zaprezentowała swój prototyp elektrycznego roweru. 

Teraz Ducati wypuściło wizualizację potencjalnego, pierwszego elektrycznego motocyklu z serii, której projektantem jest Aritra Das.

Aritra Das

Póki co nie ma jeszcze dokładnych danych szczegółowych wyposażenia i układu napędowego tego pojazdu, ale na podstawie projektu spekuluje się, np. co do miejsca zamontowania silnika, rodzaju osi hamulcowych czy napędu. Nie ma jednak gwarancji, że firma opracowuje aktualnie jego plan produkcyjny lub poszczególne komponenty. Nie wiadomo więc, kiedy elektryczne Duacti wyjdzie na drogi i stanie się realną konkurencją, m.in. dla modeli z napędem elektrycznym Harleya-Davidsona

Źródło: electrek.co