Duńska firma pomogła uzyskać 70% energii z OZE wyspie na Azorach

Dzięki duńskiej firmie Howard Scott, wyspa Graciosa na Azorach uzyskuje teraz 70% energii pochodzącej z Odnawialnych Źródeł Energii, zaspokajając przy tym większość energetycznych potrzeb mieszkańców.

Inwestycja, która nie zostałaby zrealizowana bez pomocy Howard Scott, pozwala wyspie Graciosa na oszczędności rzędu 2 milionów euro w skali roku, dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na paliwo do napędzenia wysokoprężnego silnika. Całość zrealizowanego projektu składa się z wielu części składowych. Najważniejsze z nich stanowią farma wiatrowa (4,5MW), słoneczna (1 MW) oraz zaawansowany system magazynowania energii o pojemności 3,2MW, dzięki czemu w mniej obfite w słońce czy wiatr dni, energia wciąż jest dostarczana do mieszkańców.

To jednak nie koniec inwestycji. W planach jest wyposażenie wyspy w sieć ładowarek do samochodów elektrycznych, dzięki czemu z biegiem czasu wyspa mogłaby w 100% wykorzystywać wyłącznie zielone rozwiązania, zakładając, że mieszkańcy byliby w stanie porzucić pojazdy wyposażone w silniki spalinowe. Przedstawiciele należącej do Portugalii wyspy są zadowoleni z wykonanego projektu. Lokalni mieszkańcy także pozytywnie odbierają poczynione inwestycje.

Powstał specjalny film, pokazujący energetyczną rewolucję na portugalskiej wyspie Graciosa. Można obejrzeć go klikając w link poniżej.

Pewien czas temu pisaliśmy na łamach naszego portalu o wyspie Tau zlokalizowanej na wodach Oceanu Spokojnego. Dzięki zaangażowaniu Tesli oraz SolarCity wyspa zrezygnowała z wykorzystywania silnika diesla do produkcji energii elektrycznej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Energa buduje jaz na Narwi

Następny artykuł

Autobusy w Lublinie wyposażone w panele fotowoltaiczne

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,