Dwustronny moduł słoneczny szansą na zwiększenie wydajności

Dwustronnego moduł słoneczny DUOMAX Twin firmy Trina Solar był rewelacją targów Clean Energy Expo China 2017 w Pekinie. Chiński producent usług fotowoltaicznych zapowiada, że w niedługim czasie ich produkt zostanie wprowadzony na rynek.

Moduł solarny chińskiego producenta łączy w sobie wysoko wydajne rozwiązanie dwustronne ogniwa PERC firmy Trina Solar z modułem Duomax. Energia z modułu Duomax jest generowana z obu powierzchni co powoduje osiąganie dużej skuteczności zwłaszcza w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Jest to możliwe dzięki niekonwencjonalnej budowie modułu, który dzięki przedniej powierzchni odbiera światło słoneczne, a dzięki tylnej – odbite i rozproszone promienie światła. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania DUOMAX jest w stanie dostarczyć do 25 proc. więcej energii niż tradycyjne jednostronne moduły.

Zwiększenie gęstości energii i wyższej generacji prądu to inne z atutów nowego produktu firmy Trina Solar. Optymalne wykorzystanie generacji prądu powoduje, że moduł Duomax Twin zmniejsza całkowity koszt energii.

Moduły produkowane przez Trina Solar idealnie sprawdzą się na dachach, podwyższeniach, pustyniach i wielu innych miejscach ze względu na szeroki zakres ustawień i opcji instalacji, które wynikają z absorpcji promieni słonecznych po obu stronach powierzchni modułu. Również wytrzymałość panelu jest na najwyższym poziomie co spowodowane jest podwójnym przeszkleniem.

W przeszłości skupialiśmy się na poprawie ogólnej jakości produktu i zmniejszaniu kosztów za pomocą stałego rozwijania technologii i optymalizacji materiałów – skomentował Rongfang Yin, wiceprezes globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Trina Solar. – W przyszłości Trina Solar przyłoży się w szczególności do segmentacji produktów, co z kolei pozwoli naszym klientom na wybór produktów, które odpowiadają ich różnorodnym potrzebom projektowym – dodał wiceprezes.

Trina Solar jest jedną z najlepszych pod względem badań i rozwoju firm chińskich z branży fotowoltaicznej. Może się pochwalić kilkoma światowymi rekordami wydajności konwersji pojedynczych ogniw PERC.

Źródło: Trina Solar

Źródło: Rynek elektryczny