W Moim Prądzie wypłacono pierwszy milion złotych!

Nabór wniosków w programie Mój Prąd trwa już od dwóch tygodni. W tym czasie kwota dotacji przekroczyła już 1 mln zł. Średnio wnioskodawcy aplikują o dotacje w wysokości 5 tys. zł na instalacje o przeciętnej mocy ponad 5 kW.

12 września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o dwutygodniowych efektach funkcjonowania programu Mój Prąd. W tym czasie do 78 beneficjentów trafiły dotacje w kwocie 390 tys. zł na instalacje o łącznej mocy 459 kW. W ubiegłym tygodniu NFOŚiGW poinformował o około 170 wnioskach i płatnościach zrealizowanych na kwotę 80 tys. zł. Jednocześnie do 12 września odrzucono 76 wniosków o łącznej wysokości 1284,25 MW.

Średnia moc instalacji zgłoszonych w ramach dofinansowania do Ministerstwa Energii wynosi 5,68 kW, a jednostkowa wysokość wnioskowanej dotacji sięga 4965,6 zł. Przy założeniu, że wskaźniki składanych wniosków utrzymają się na takim poziomie, dotacji wystarczy dla około 200 tys. prosumentów. Moc dofinansowanych instalacji sięgnie natomiast 1 GW. Szacuje się, że dzięki Programowi Mój Prąd w skali miesiąca powstawać będzie około 10 tys. mikrostacji fotowoltaicznych.

By przyśpieszyć i ułatwić składanie wniosków w programie Mój Prąd, prezes NFOŚiGW Piotr Woźny chce – włączając do programu banki – stworzyć platformę internetową. Rozmowy na temat takiego rozwiązania toczyły się dotychczas z bankiem PKO BP, który kilka miesięcy temu na domowe instalacje fotowoltaiczne proponował kredyt preferencyjny.

Na razie jednak składanie wniosków możliwe jest jedynie w siedzibie NFOŚiGW osobiście lub drogą pocztową.

Źródło: Gramwzielone.pl

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Chiny wracają do węgla!

Trzy lata temu Chiny wstrzymały projekty budowy około 100 nowych elektrowni węglowych. Obecnie państwo wznawia zawieszone wówczas koncepcje. Jeśli tak się stanie, według prognoz naukowców, moc chińskich elektrowni węglowych będzie odpowiadać całej mocy wytwórczej Unii Europejskiej.