Jak działa Panek Carsharing?

panek-carsharing

Car-sharing czyli system użytkowania samochodów osobowych dostępny dla wszystkich, którzy mają prawo jazdy, staje się popularny i coraz bardziej ogólnodostępny. Np. w Warszawie dynamicznie działa firma Panek, która mieszkańcom i przyjezdnym oferuje flotę składającą się z 300 aut.

Car-sharing to usługa oferowana przede wszystkim klientom, którzy mają prawo jazdy, ale z auta korzystają sporadycznie. Dla mieszkańców miasta może być to dobra alternatywa i sposób na mobilność, bez taksówek i komunikacji miejskiej.

Pierwszym miastem w Polsce, w którym pojawiły się auta udostępniane w ramach car-sharingu, był Kraków. Na jego ulicach można zobaczyć samochody z floty spółki Traficar. Wypożycza się je na podobnej zasadzie, jak miejskie rowery.

Natomiast w kwietniu 2017 roku firma Panek uruchomiła w Warszawie swój car-sharingowy program pilotażowy. Mieszkańcom i przyjezdnym udostępniła 300 aut marki Toyota Yaris Hybrid. Aby z nich skorzystać, wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na aplikacji.

Samochody car-sharingowe dostępne w większych polskich miastach odbiera się z dowolnego miejsca i porusza nimi w strefie, którą obejmuje usługa. Wyposażone są w GPS, co ułatwia ich lokalizację. Rezerwuje się je na określony czas, zazwyczaj płacąc za godzinę użytkowania. Klient odpowiedzialny jest za auto i przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas jazdy oraz postojów.

Z usług firmy Panek można skorzystać już m.in. w Warszawie prawo i lewobrzeżnej, na Lotnisku Okręcie i Lotnisku Modli, w Pruszkowie, Legionowie, Grodzisku Mazowieckim, Jabłonnej, Piasecznie i Rembertowie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Sierociniec powstaje po przejściu tajfunu

Następny artykuł

Gmina Bychawa otrzymała 11 milionów na odnawialne źródła energii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,