Dzisiaj prezentacja Eagle Two

Zespół Lodz Solar Team skonstruował nowy pojazd – EAGLE TWO. Oficjalna prezentacja odbędzie się dzisiaj w hali Dworca Łódź Fabryczna o godz. 13:00. To będzie drugi bolid napędzany energią słoneczną, zbudowany przez studentów Politechniki Łódzkiej.

Więcej o konstrukcji nowego pojazdu Eagle Two, specjalnie dla portalu Świat OZE, opowiada Jakub Felcenloben z Łódź Solar Team. Zobacz film.

Prezentacja Eagle Two odbędzie się w piątek, 14 lipca na hali Dworca Łódź Fabryczna o godz. 13:00. Za niespełna 2 miesiące nowo zaprezentowany model wystartuje w najbardziej prestiżowych zawodach na świecie – Bridgestone World Solar Challenge 2017 w rozgrywających się od 8 do 15 października w Australii. Wystąpi on w klasie „Cruiser” czyli pojazdów miejskich. Odsłonięcia pojazdu dokona Kuba Klawiter, znany i lubiany prezenter technologiczny w obecności władz miasta Łódź oraz całej rzeszy zaproszonych gości.

Nowy pojazd solarny pomieści w swoim wnętrzu kierowcę i trzech pasażerów. Redukcji uległy wysokość, szerokość i masa bolidu, co korzystnie wpłynie na aerodynamiczność projektowanego Eagle Two i o ponad 30% zredukuje zużycie energii. Zastosowane zostały panele słoneczne o większej sprawności oraz bardziej wydajne silniki – poinformowała Paula Mierzejewska, koordynatorka projektu, studentka kierunku mechanika i budowa maszyn na IFE.

Zespół Lodz Solar Team to drużyna studentów z Politechniki Łódzkiej, która stworzyła słoneczny bolid Eagle One. Pojazd ten był zasilany wyłącznie przy wykorzystaniu promieni słońca, będąc przy tym w stanie poruszać się z prędkością 50km/h. Jednorazowa odległość jaką Eagle One może pokonać to 1500km. Pojazd ten brał udział w kilku konkursach jak między innymi Sasol Solar Challenge w RPA czy Bridgestone World Solar Challenge w Australii. Już w piątek zostanie zaprezentowany nowy, jeszcze lepszy model solarnego pojazdu – Eagle Two.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Coraz więcej pustyni

Następny artykuł

Największa farma fotowoltaiczna na wodzie powstaje w Chinach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,