EDF inwestuje w systemy fotowoltaiczne w Newadzie

Firma EDF Renewable Energy nabyła dwa projekty solarne – Switch Station 1 oraz 2 – o łącznej mocy 179 MW od First Solar. Projekty te znajdują się w stanie Newada w USA. Obecnie są one w trakcie budowy. Po ich ukończeniu i uruchomieniu, prąd produkowany na tych farmach, odbierany będzie przez spółkę zależną firmy NV Energy.

Switch Station 1 ma zostać podłączona do sieci i uruchomiona w tym miesiącu. Z kolei Switch Station 2 ma zacząć produkcję pod koniec września tego roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Farmy znajdują się w hrabstwie Clark na terenie zarządzanym przez amerykańskie Bureau of Land Management. Na obu farmach wykorzystano moduły fotowoltaiczne produkcji First Solar, wyposażone w jedno osiowe systemy do śledzenia ruchu słońca.

Dzięki tej transakcji EDF Renewable Energy wchodzi na rynek w Newadzie – podsumował transakcję Ryan Pfaff, wicedyrektor spółki. – Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z First Solar. Firma ta jest jednym z naszych kluczowych partnerów w zakresie dostaw czystej i niezawodnej energii elektrycznej dla mieszkańców Newady.