Ekologiczna strzała – niezwykły bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Łódzkiej

Zespół łódzkich konstruktorów nosi nieprzypadkową nazwę – Iron Warriors ma oznaczać cechy charakteru z jakimi identyfikują się członkowie teamu. Są nimi upór, wytrwałość i konsekwencja. Należy dodać również nietuzinkowość, ponieważ właśnie ta cecha była dominującą podczas wielu zawodów. To również ta cecha przekonała jury konkursowe do przyznania nagród i wyróżnień.

Sposób wykonania konstrukcji bolidu oraz jego pozostałe cechy zgodził się objaśnić czytelnikom SwiataOZE — Karol Grzelak członek ekipy Iron Warriors.

Jeżeli jednak ktoś pomyśli, że Eco Arrow to bolid o cechach zbliżonych do Formuły 1 pomyli się znacząco. W zawodach, w jakich uczestniczył łódzki pojazd, nie liczy się prędkość, tylko innowacyjne rozwiązania, które pozwalają znacząco obniżyć zużycie paliwa.

Uczestnicy, którymi są studenci z całej Europy, projektują, konstruują oraz modernizują pojazdy, które dzięki opływowym kształtom, niskim oporom powietrza oraz niewielkiej masie potrafią przejechać setki kilometrów na jednym litrze paliwa.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Stacje ładowania aut na prąd: ile to kosztuje?

Następny artykuł

Energia potrzebna latem? Padł nowy rekord!

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,