Jesień obfituje w różnego rodzaju wydarzenia – konferencje, webinary, spotkania i warsztaty. Jeśli zależy Ci na rozwoju i pogłębianiu wiedzy ekologicznej, sprawdź poniższe zestawienie i wybierz coś dla siebie.
19 października, godz. 9:00-16:00
I Konferencja Naukowa EkoBioTex – webinar online
Bezpłatny webinar, który obejmuje zagadnienia z zakresu: inżynierii środowiska; ekologicznych procesów technologicznych/zielony przemysł; monitoringu środowiska; nowych materiałów w ochronie zdrowia; wybranych aspektów z problematyki GOZ – Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Wydarzenie odbędzie się w formule online na platformie ClickMeeting.
Więcej informacji: klik
Wydarzenie: klik
20 października, godz. 10:00-15:30
Czyste powietrze kluczowym elementem Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (PEP 2040)
Celem konferencji jest przedstawienie szerokiej grupie zainteresowanych zagadnień określonych PEP 2040 ze szczególnym uwzględnieniem ważnej zarówno dla środowisk ekologicznych jak i całego społeczeństwa problematyki jakości powietrza, a także nawiązania do innych (kompatybilnych) programów i projektów realizowanych w tym obszarze.
Więcej informacji: klik
21 października, godz. 9:00-14:00
Spacer w chmurach – zielone dachy w Polsce
Webinarium organizowane przez miesięcznik „Zieleń Miejska”. W ramach spotkania omówione zostaną m.in.:
- aspekty prawne dachów zielonych w Polsce (wytyczne, normy, przepisy),
- zazielenianie dachów i ścian na małych obiektach,
- pielęgnacja dachów zielonych,
- podsumowanie projektu GRAD realizowanego w polskich miastach,
- ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie – studium przypadku,
- dachy zielone elementem zrównoważonego rozwoju.
Udział w webinarium jest bezpłatny dla: pracowników jednostek samorządowych, zarządów zieleni, zarządów dróg, pracowników szkół i uczelni. Dla pozostałych uczestników opłata wynosi 99 zł netto/osobę.
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/983533385526540/?active_tab=about
23 października, godz. 10:00-18:00
„Nałęczów lasem malowany” – sołeckie warsztaty integracyjne z ekologią w tle, Nałeczów
Uczestnicy warsztatów poznają życie ptaków, a także będą mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – budując budki lęgowe i karmniki. Co więcej, stworzą też przestrzenny wizerunek ulubionych ptasich bohaterów przy okazji poznając technikę filcowania na sucho. To wszystko w ramach warsztatów, które odbędą się w świetlicy przy ul. Charz A 34 (dawna Mleczarnia) w Nałęczowie.
Organizatorzy zapewniają materiały do wykonania prac, fachową pomoc i dobrą zabawę. Wykonane prace wezmą udział w konkursie i wystawie organizowanej w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.
Zgłoszenia przyjmowane są do 22.10.2021 pod numerem telefonu 669 407 934 lub adresem e-mail: charzoki@gmail.com.
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1848978755275886?active_tab=about
23 października, godz. 9:00
Eko-obywatel “Wspólnie zaprojektujmy Twoje środowisko” – Hackathon społeczny, Kraków
12-godzinne wyzwanie społeczne. Weź udział w burzy mózgów i opracuj wraz z zespołem rozwiązanie, które odmieni oblicze Twojego środowiska. Pula nagród do zgarnięcia wynosi 6000 zł. Uczestnikiem może zostać każdy, kto chce zaproponować ekologiczny lub społeczny projekt. Uczestnicy wydarzenia skupią się na znalezieniu rozwiązań na wyzwania związane z redukcją emisji CO2, rozwojem edukacji ekologicznej, a także integracją grup społecznych działających lokalnie i globalnie.
Hackaton odbędzie się w Hubraum (ul. Przemysłowa 12, Kraków).
Wydarzenie: klik
28-29 października
VI Forum Green Smart City – patronat Świata OZE
Celem corocznego wydarzenia jest wymiana informacji z zakresu Smart City, czyli inteligentnych technologii dla miast oraz wsi (Smart Village). Dialog prowadzą ze sobą władze samorządowe, uczelnie, fundusze ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcy i mieszkańcy.
Program skupia się na działaniach, które zakłada Europejski Zielony Ład. Tematy poruszane na Forum mają istotne znaczenie dla środowiska naturalnego, klimatu, ochrony powietrza oraz zdrowia i życia ludzi.
Wydarzenie: klik
Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.