Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia tygodnia #11

ekowydarzenia

Ekowydarzenia tygodnia #11

Jesteś spragniony wiedzy i rozmów z ekspertami? W tym tygodniu masz szansę dowiedzieć się między innymi, jaki wpływ ma na nas topnienie arktycznych lodowców, jak przyłączyć się do międzynarodowej grupy ekologicznej, jaka jest przyszłość OZE w Polsce, jak wygląda system zabezpieczeń instalacji fotowoltaicznej i czym jest bambizm. Oto najciekawsze ekowydarzenia tego tygodnia.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

9 lutego, godz. 16:00

LIVE o energii przyszłości

Czym można zastąpić energię pochodzącą z węgla? I czy jest to możliwe? Czym kierować się podczas wyboru niskoemisyjnego źródła energii, aby chronić środowisko? Podczas webinaru dowiemy się, jak wygląda obecna transformacja energetyczna Polski.

Gościem spotkania będzie Tobiasz Adamczewski, kierownik ds. OZE z Forum Energii. Webinar odbywa się w ramach programu CodeForGreen współfinansowanego przez Terre de hommes oraz Volkswagen Belegschaftsstiftung.

Organizator: Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych

Link do wydarzenia: klik

9 lutego, godz. 18:00

Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych [bezpłatny webinar]

Co zmieniło się w przepisach przeciwpożarowych instalacji fotowoltaicznych? Jak powinien wyglądać skuteczny system zabezpieczeń fotowoltaiki? Czym jest standard bezpieczeństwa Columbus Safe?

Podczas webinaru Łukasz Ozorowski, wicedyrektor realizacji z Columbus, opowie o bezpieczeństwie nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych. W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania oraz skorzystać z przewidzianego bonusu. Dowiedz się jakiego, podczas wtorkowego webinaru.

Organizator: Columbus Energy

Link do wydarzenia: klik

Link do zapisów: klik

9 lutego, godz. 18:15

Ekologia czy bambizm?

“Bambizm” to określenie nazywające nurt myślowy, w którym wg niektórych przejawia się naiwne i romantyczne postrzeganie natury. Wiąże się z tym nadawanie zwierzętom ludzkich cech, podobne do tego, jakie widać w bajkach. Czy personifikowanie fauny i flory to przejaw infantylnego myślenia? A może bambizm “wyznają” osoby pełne empatii i szacunku dla przyrody? 

Podczas webinaru dowiemy się, czy ów bambizm jest przypisywany wyłącznie aktywistom i ekologom, czy może każdy z nas posiada w sobie jego pierwiastek.

Organizator: Toastmasters Bydgoszcz

Link do wydarzenia: klik

9 lutego godz. 20:00

Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

Rozmowy o klimacie pozwalają nam poznać i zrozumieć genezę problemu globalnego ocieplenia i skutków, jakie ze sobą niesie. O kluczowej funkcji lodowców opowiadać będzie dr Jakub Małecki, glacjolog pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i autor bloga Glacjoblogia. O reportażu Początek końca? opowie także publicystka Julita Mańczak. Spotkanie odbędzie się dzięki współpracy z Instytutem Reportażu, a poprowadzi je wybitny reportażysta Filip Springer.

Jeżeli ciekawi Cię, jakie znaczenie dla ludzi mają lodowce w Karakorum czy wulkany znajdujące się na drugim końcu świata, koniecznie weź udział w tym webinarze.

Organizator: Instytut Reportażu

Link do wydarzenia: klik

10 lutego, godz. 19:00

Społeczne i psychologiczne konsekwencje zmiany klimatu

Spotkanie, które po części będzie wykładem, a po części konwersatorium, będzie okazją do zastanowienia się nad konsekwencjami zmian klimatu dla życia ludzkich społeczności. Prowadzenie: Zbigniew Bohdanowicz (Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego).

Link do wydarzenia: klik

Organizator: Nowohuckie Laboratorium DziedzictwaOgrody Nowej HutyOśrodek Kultury Norwida

Link do zapisów: klik

11 lutego, godz. 9:00-12:00

Warsztaty nt. zmian klimatu na podstawie raportów IPCC

Chcesz odbyć warsztaty dot. zmian klimatu w formie ciekawej gry edukacyjnej? To niepowtarzalna okazja, z której skorzystało już ponad 100 tys. decydentów z różnych krajów. Warsztaty rekomendowane są także pracownikom firm i działom CSR.

Mozaika klimatyczna (fr. La Fresque du Climat) to szkolenie prowadzone w formie gry, mające na celu ukazanie zmian klimatycznych. Dane oparto na podstawie raportów naukowych IPCC. Twórcą warsztatów jest Cedric Ringenbach, inżynier, wykładowca, ekspert w dziedzinie klimatu i transformacji energetycznej. Do tej pory wzięło w nich udział blisko 105 tys. osób, a wśród nich przedstawiciele rządów podczas COP24 w Katowicach i COP25 w Madrycie.

Organizator: Little Green Infinity

Link wydarzenia: klik

Link do zapisów: klik

11 lutego, godz. 17:00

Jak Polacy walczą o czyste powietrze?

Gościem naszego kolejnego webinarium będzie Patryk Białas – aktywista miejski, ekolog, radny, dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach, prezes stowarzyszenia BoMiasto. Od lat zaangażowany w ochronę klimatu i walkę o czyste powietrze.

Z ekspertem porozmawiamy o działaniach kraju na rzecz transformacji energetycznej i ruchach obywatelskich w walce o czyste powietrze.

Organizator: Świat OZE

Link do wydarzenia: klik

Link do zapisów: klik

12 lutego, godz. 19:00

Spotkanie informacyjne Extinction Rebellion

Chcesz powstrzymać kryzys klimatyczny i działać z aktywnymi osobami z całej Polski na rzecz ochrony środowiska? Przyłącz się do międzynarodowej grupy ekologów i aktywistów Extinction Rebellion. Podczas wydarzenia dowiesz się, co jest priorytetem ich działania oraz jak członkowie organizują się i walczą o lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Organizator: Extinction Rebellion

Link do wydarzenia: klik

Link do zapisów: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.