Ekstremalny wyścig e-SUVów w Formule E

Organizatorzy Formuły E ogłosili, że w planach mają ekstremalne, elektryczne wyzwanie dla samochodów – wyścig elektrycznymi SUVami. Do pokonania jest trasa przez Himalaje, las deszczowy Amazonii i po odległych wyspach na Oceanie Indyjskim.

Seria wyścigów elektrycznych SUVów formuły może rozpocząć się już w grudniu 2020 roku. Organizatorzy nie podali jednak jeszcze oficjalnych szczegółów. Pojawiły się na razie wstępne spekulacje medialne na temat lokalizacji. Dyrektor generalny Formuły E – Alejandro Agaga, podkreśla, że całość jest na wczesnym etapie przygotowania. Osobą odpowiedzialną za wydarzenie jest Gil de Ferran.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wyścigi elektrycznych SUVów wzbudzają zainteresowanie producentów, którzy będą strać się o koncesje na indywidualne projekty aut. Organizatorzy Formuły E nadal z góry ustalą parametry nadwozia, ale silnik, niektóre podzespoły i konstrukcja samochodów pozostanie w kwestii zespołów wyścigowych.

Agaga, zapytany o możliwości elektrycznych samochodów terenowych, podkreślił, że nie miał wątpliwości podczas wyboru typu pojazdów do nowej serii wyścigów: „SUV to nazwa tej gry – to miejsce, w którym zmierzają wielcy producenci ,i myślę, że właśnie tak będzie”.

źródło: motorsport.com, e-racing365.com