„Electrify Canada” – VW stworzy sieć stacji szybkiego ładowania w Kanadzie

Koncern motoryzacyjny Volkswagen zapowiedział powołanie nowego podmiotu w Kanadzie, który będzie odpowiedzialny za zbudowanie sieci ultraszybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych. Spółka „Electrify Canada” zostanie założona już w drugim kwartale 2019 roku.

Kanadyjski rynek pojazdów elektrycznych rozwija się, powodując ogromne zapotrzebowanie na szybkie, wygodne i dostępne w kluczowych lokalizacjach ładowanie. Cieszymy się, że możemy zaoferować tę usługę i zająć wiodącą pozycję w zapewnianiu tego rozwiązania”, skomentował Daniel Weissland, prezes i dyrektor generalny Volkswagen Group Canada.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Producent planuje wdrożyć te same ultraszybkie stacje ładowania o mocy 150 kW do 350 kW z wtyczkami CCS i CHAdeMO, które są obecnie instalowane w Stanach Zjednoczonych w ramach analogicznego projektu „Electrify America”. Stacje ładowania będą mogły dostarczać do 350 kW, co wystarczy nawet na 200 km zasięgu w ramach ośmiominutowego ładowania.

Przedstawiciel VW zauważył, że rozmiar potencjalnej sieci jest znacznie mniej ambitny niż w USA. Faza początkowa inwestycji obejmie 32 sieci w pobliżu głównych autostrad i obszarów metropolitalnych w Kolumbii Brytyjskiej, Albercie, Ontario i Quebecu.

„Electrify Canada” zakłada, że będzie oferować obsługę klienta wszystkim markom pojazdów, aby mieć pewność, że kierowcy EV zyskają dostęp do ładowarek, nawet jeśli ich EV nie jest pojazdem marki VW, Audi lub Porsche (lub innego VW Group Canada).

Źródło: Electrek.co, autotrader.ca