elektryczny samochód

Elektromobilność niemile widziana w Korei?

Niezadowolenie z powodu inwestycji w elektromobilność wyraził jeden z przedstawicieli związków zawodowych działających na terenie koncernu Hyundai Moto. Ha Bu-young ostrzegł, że z powodu rozwoju tej branży aż 70% miejsc pracy w koncernie Hyundai może zostać zlikwidowanych.

„Samochody elektryczne mogą być dla pracowników źródłem katastrofy. Jesteśmy zaniepokojeni”, powiedział szef związków zawodowych, Ha Bu-young. Ha zapowiedział ponadto, że związek analizuje metodę, dzięki której samochody przyszłości mogą być budowane bez obniżania zatrudnienia. W tym celu powstać ma komisja analizująca wpływ elektromobilności na rynek pracy.

W wywiadzie dla Reuters Ha Bu-young zauważył, że istnieje duża szansa utrzymania zatrudnienia na zadowalającym poziomie, ponieważ w ciągu 15 lat aż 30 tysięcy pracowników przejdzie na emeryturę.

Niepokój związków zawodowych jest podsycany nie tylko zwiększonym zainteresowaniem klientów w obszarze aut elektrycznych, ale również z powodu planów zamknięcia kilku fabryk samochodów spalinowych na terenie Korei. Ponadto niektórzy pracownicy Hyundaia zostali poproszeni o dłuższe wakacje.

Hyundai Motor oraz Kia Motors odnotowały spory spadek sprzedaży, co jest efektem m.in. sporu dyplomatycznego między Seulem a Pekinem.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Płoną lasy Amazonii, Rosji i Hiszpanii. To efekt ludzkich działań i suszy

Płonący las deszczowy Amazonii można zaobserwować z kosmosu, rosyjskich torfowisk może się nie dać ugasić, a ogień na Gran Canarii strawił już ponad 10 tys. hektarów obszaru zalesionego oraz łąk. Bilans jest tragiczny. Obserwatorzy wskazują, że w porównaniu z tą samą porą rok temu nastąpił wzrost liczby pożarów o 84%.