Elektrownia Kozienice prawie gotowa

elektrownia kozienice

Prezes Grupy Enea, Mirosław Kowalik poinformował o postępach i terminie oddania do użytku rozbudowywanej Elektrowni Kozienice. Termin oddania do użytku modernizowanej elektrowni został ustalony na grudzień br. Według tej samej zapowiedzi stan zaawansowania inwestycji szacuje się na poziomie 98%, a do całkowitego zakończenia rozbudowy pozostaje już tylko procedura rozruchowa.

Jednocześnie dodał, że Enea nabyła w tym roku udziały w Grupie Polimeksu, która realizuje budowę w Kozienicach. Po zakupie udziałów w Elektrowni Połaniec Enea zwiększyła ilość wytwarzanej mocy do 5,2 GW. Po oddaniu do użytku zmodernizowanych bloków Elektrowni Kozienice wskaźnik ten zwiększy się do wyniku na poziomie 6,3 GW i będzie zbliżonym do tego założonego w przyjętej strategii rozwoju Grupy Enea.

Dzięki poczynionym inwestycjom, zwłaszcza zakupowi  Elektrowni Połaniec, Enea jest w stanie wytwarzać 24TWh energii. Zabezpieczono także dostawy surowca do wszystkich elektrowni działających w Grupie Enea dzięki nabyciu udziałów w Polskiej Grupie Górniczej.

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolejność ma znaczenie, czyli jak lenistwo zabija recykling

Następny artykuł

Słońce, które ogrzewa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: