Elektryczne pojazdy PGE Dystrybucja na ulicach Lublina

 

Na ulicach Lublina na początku tego miesiąca pojawiły się elektryczne pojazdy z logiem PGE Dystrybucja. Od początku grudnia takie samochody wykorzystują pracownicy Rejonu Energetycznego Lublin Miasto w czasie swoich codziennych obowiązków. Ta ekologiczna zmiana jest jednocześnie eksperymentem PGE, który ma na celu sprawdzenie efektywności transportu elektrycznego.

Elektryczne auta, z których korzystają pracownicy PGE są cały czas monitorowane. Bada się ich szybkość ładowania i jego wpływ na pracę sieci przesyłowej. Wyniki projektu badawczego „Transport zeroemisyjny w PGE Dystrybucja” posłużą firmie do sprawdzenia, na ile zasadne byłoby wykorzystanie tego typu pojazdów w szerszy sposób, czyli w codziennej działalności operacyjnej spółki. Dotychczasowo nie prowadzono tego rodzaju badań na tak dużą skalę. Realizacja projektu umożliwi uzupełnienie stanu wiedzy o wpływie elektromobilności na sieć energetyczną, a także pozwoli wykryć wszelkie anomalie.

PGE Dystrybucja chce posłużyć się wynikami badań do zaprojektowania nowej ładowarki dla pojazdów elektrycznych, która mogłaby być stosowana w domach. Opracowany ma zostać specjalny standard, który obejmować będzie nie tylko sposób i formę ładowania akumulatorów, ale także protokoły komunikacyjne itp.

Wyniki badań wykorzystane mają być także do przygotowania dalszych wytycznych dla PGE Dystrybucja, które będą zgodne z koncepcją opisaną w ustawie o elektromobilności.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

3 tysiące paneli fotowoltaicznych na dachach bloków we Wrocławiu

Następny artykuł

Aukcje OZE 2018: czego zabraknie?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,