Elektryczny e-NV200 do serwowania lodów od Nissana

Nissan nawiązał współpracę z Mackie’s of Scotland, producentem lodów, w celu stworzenia nowej wersji całkowicie elektrycznej furgonetki e-NV200, zaprojektowanej z myślą o produkcji samochodów dostawczych o zerowej emisji.

Większość furgonetek z lodami, zwłaszcza starszych modeli, ma silniki wysokoprężne, które pracują i emitują zanieczyszczenia powietrza podczas postoju, ponieważ muszą dostarczyć energię do zasilenia urządzeń chłodniczych. Jest to więc doskonała nisza do podjęcia działań na rzecz elektromobilności, co zauważył Nissan.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Kalyana Sivagnanam, dyrektor zarządzający Nissan Motor Great Britain, o projekcie elektrycznego samochodu dostawczego z lodami powiedziała: – Lody cieszą się popularnością na całym świecie, ale konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na środowisko – w jaki sposób produkujemy takie smakołyki oraz z jakimś śladem węglowym do nas trafiają. Projekt ten jest doskonałą demonstracją strategii inteligentnej mobilności Nissana, która wykorzystuje ponad dekadę doświadczeń EV i postęp w technologii akumulatorów, aby stworzyć czystsze rozwiązania (…). Eliminując szkodliwe emisje z rury wydechowej i zwiększając nasze wykorzystanie energii odnawialnej, możemy pomóc uczynić ten świat lepszym dla wszystkich.

E-NV200 Nissana jest wyposażony w akumulator o pojemności 40 kWh, który zapewnia zasięg 124 mil (około 200 km). Aby zwiększyć wydajność, pojazd korzysta z Nissan Energy ROAM, który jest przenośnym systemem akumulatorów do zasilania urządzeń pokładowych, m.in. urządzeń chłodniczych. Dwie jednostki Nissan Energy ROAM mają łączną pojemność wynoszącą 1,4 kWh.

Ten w pełni elektryczny, bezemisyjny pojazd do serwowania lodów został zaprezentowany po raz pierwszy 20 czerwca tego roku w Wielkiej Brytanii podczas Clean Air Day. Firma informuje, że otrzymała na model e-NV200 już ponad 10 000 zamówień.