Nissan i EVgo ogłaszają budowę 200 stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w USA

Producent samochodów Nissan i amerykańska firma zajmująca się ładowaniem pojazdów elektrycznych EVgo współpracują ze sobą w zakresie wspierania właścicieli pojazdów elektrycznych w USA. Spółki poinformowały o rozszerzeniu współpracy i uruchomieniu 200 kolejnych stacji szybkiego ładowania samochodów o mocy 100 kW.

Chińska firma wiatrowa zamierza przejąć produkcję akumulatorów Nissana

Nissan Motor Co. sprzedaje swoją działalność w zakresie produkcji akumulatorów chińskiej gigantycznej elektrowni wiatrowej – Envision Group. Przejęcie obejmuje spółkę zależną Nissana Automotive Energy Supply Corporation (AESC) i produkcję akumulatorów w Smyrna i Tennessee, należących do Nissana North America, a także działalność w Sunderland w Anglii, której właścicielem jest Nissan Motor Manufacturing.

Znamy dane dotyczące sprzedaży Nissana Leaf na polskim rynku

Nissan udostępnił pierwsze informacje na temat sprzedaży drugiej generacji Nissana Leaf w naszym kraju. Przez pierwsze półtora miesiąca klienci złożyli zamówienia na nieco ponad 400 egzemplarzy. Jest to bardzo dobry wynik, który nie tylko satysfakcjonuje japońskiego producenta, ale również pokazuje, że w Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie elektrycznymi rozwiązaniami w motoryzacji.

Nowy Nissan Leaf wjeżdża na polskie drogi

Nowy elektryczny zespół napędowy rozwija 150 KM mocy i 320 Nm momentu obrotowego, co przekłada się na przyspieszenie od od 0 do 100 km/h w 7,9 s i jest jednym z najlepszych wyników w tym segmencie. Nowy Nissan LEAF ma zasięg 378 km według NEDC. Ponadto model jest pierwszym samochodem z napędem elektrycznym przetestowanym zgodnie z procedurą WLTP*, która wykazała, że zasięg w cyklu miejskim wynosi nawet 415 km na jednym ładowaniu. Tego typu test dokładniej odzwierciedla rzeczywiste sytuacje, co oznacza że kierowcy mogą podróżować dłużej, a dodatkowo korzystać z rozbudowanej europejskiej sieci szybkich ładowarek CHAdeMO.