Nissan umożliwia płacenie prądem za parkowanie

Kierowcy pojazdów elektrycznych zamiast płacenia jenami za postój na miejscu parkingowym, mogą oddać do sieci energię z samochodu. Takie udogodnienie znajdziemy przy pawilonie Nissana w Jokohamie. Budynek otwarto dla zwiedzających na początku sierpnia. W ten sposób marka świętuje jubileusz dziesięciolecia wprowadzenia na rynek Nissana Leaf.

Elektro-pawilon Nissana

Pawilon ekspozycyjny Nissana ma powierzchnię 10 000 m2. Zasila go zamontowana na dachu instalacja fotowoltaiczna oraz hydroenergia. W jego wnętrzu przedstawiono innowacyjne rozwiązania technologiczne w zakresie elektromobilności i infrastruktury.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Można tam na przykład skorzystać z kawiarni Nissan Chaya Cafe, którą po części zasilają akumulatory podłączonych Nisssanów Leaf. Jest to zasługa specjalnych technologii Nissan Energy Share i Nissan Energy Storage, które pozwalają na zmianę zastosowania zmagazynowanej w samochodach energii. 

 – Pawilon jest miejscem, w którym klienci mogą zobaczyć, poczuć i zainspirować się naszą wizją społeczeństwa i mobilności w najbliższej przyszłości. W miarę, jak świat będzie przechodził na elektryczną mobilność, pojazdy elektryczne będą integrować się ze społeczeństwem w sposób dalece wykraczający poza transportpowiedział Makoto Uchida, prezes Nissana.

Więcej technologii od Nissana

Zwiedzający pawilon w Jokohamie mogą skorzystać z jazdy testowej elektrycznym crossoverem japońskiej marki – Nissanem Ariya. Na miejscu zaprezentowano również działanie systemu wspomagania kierowcy ProPILOT oraz przedstawioną na ostatnich targach CES, technologię Invisible-to-Visible (I2V). Ma ona zbierać informacje z sieci i otoczenia samochodu, aby lepiej przewidzieć sytuację na drogach podczas jazdy. 

Przedstawione w ekspozycyjnym pawilonie Nissana rozwiązania wpisują się w strategię Nissan NEXT. Do końca 2023 roku marka chce osiągnąć sprzedaż samochodów elektrycznych na poziomie miliona egzemplarzy rocznie.

źródło: orpa.pl