Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy z nową ofertą i wynikami za II kwartał

Columbus dom bez rachunków

Columbus Energy z nową ofertą i wynikami za II kwartał

II kwartale br. Columbus Energy S.A., największy dostawca usług na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce, wypracował 129 mln zł skonsolidowanego przychodu i wynik EBITDA na poziomie 18 mln zł. To ponad 276% wzrostu przychodów i ponad 414% wzrostu wartości EBITDA w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r.

BANER MOBILEB1
Reklama

Wysokie wyniki pomimo pandemii

Columbus Energy nie zwalnia tempa swojej działalności. Pomimo obiektywnie trudnej sytuacji na rynku, związanej z pandemią COVID-19, Grupa Kapitałowa zakończyła drugi kwartał przychodami wyższymi niż w pierwszym kwartale br., potwierdzając tym samym swoją stabilną pozycję w branży.

23 000 klientów Columbus Energy
Go Green, Go Free, Go Comfort

Rekordowy przychów Columbusa

Po chwilowym spadku sprzedaży w miesiącu kwietniu, Columbus Energy zanotował znaczący wzrost wyników finansowych w maju i czerwcu, co pozwoliło zakończyć pierwsze półrocze rekordowym przychodem ze sprzedaży na poziomie 254,9 mln zł, czyli o prawie 350% wyższym niż w analogicznym okresie 2019 r. i wartością EBITDA 38,1 mln zł – wzrost o 477% w stosunku do pierwszego półrocza 2019 r.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– Gdyby nie sytuacja wywołana pandemią koronawirusa, wynik w drugim kwartale byłby znacznie lepszy, bo dynamika, z jaką rozpoczęliśmy ten rok, była znakomita – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. –  Jednak kilkutygodniowe spowolnienie miało bezpośredni wpływ na wysokość przychodów, a koszty przestoju i nowych obostrzeń także wpłynęły na wynik. Istotny wpływ na wynik miał również trwający prawie 3 miesiące wzrost kursu euro, w którym Spółka rozlicza się z kontrahentami zagranicznymi za zakupy. Na szczęście, obecnie widzimy stabilizację na rynku walutowym. W maju i czerwcu przychody znacząco wzrosły, a w lipcu dynamika rozwoju naszej działalności wróciła do stanu sprzed pandemii, dzięki czemu zanotowaliśmy rekordową sprzedaż.

Coraz więcej klientów i mocy

O dynamice działań Columbus Energy świadczy też rosnąca ilość klientów. Obecnie Spółka obsługuje 23 tys. klientów, czyli prawie 4-krotnie więcej niż w drugim kwartale 2019 r. Dotychczas zamontowała 437 000 sztuk instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy sumarycznej  138 MWp. Równolegle Spółka inwestuje środki finansowe w pozyskiwanie projektów farm fotowoltaicznych. W portfelu Columbus Energy znajduje się już ponad 1000 MW mocy w farmach. Spółka zakończyła budowę farm o mocy kilkunastu MW i jest w trakcie realizacji kolejnych kilkudziesięciu MW.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama
Pewne jutro z Columbus Energy

Nowa oferta Columbus Energy

Columbus Energy nie tylko konsekwentnie realizuje cele strategiczne, ale także tworzy przestrzeń dla nowych produktów i usług. Spółka wykorzystała czas trwającej pandemii na intensywną pracę nad przygotowaniem nowej oferty, którą zakomunikowała w III kwartale br. W stałej ofercie Spółki znajdują się już pompy ciepła, z dotacją z programu Czyste Powietrze, oraz magazyny energii, służące do maksymalizacji zysków z fotowoltaiki. Z kolei dzięki inwestycji w system Nexity, Spółka umożliwia dostęp do stacji ładowania pojazdów. Obecnie przygotowuje również ofertę ładowarek do samochodów elektrycznych dla klientów biznesowych.

– Columbus Energy jest dzisiaj marką nr 1 w fotowoltaice w Polsce – twierdzi Dawid Zieliński. – Dostarczamy kompleksowe rozwiązania eko-energetyczne dla domów i firm. Każdego dnia montujemy ponad 100 instalacji fotowoltaicznych, poszerzamy też grono prosumentów, którzy decydują się dodatkowo na inwestycję w pompy ciepła i magazyny energii. Jednak nasze ambicje sięgają zdecydowanie dalej. Będziemy mocno pracować nad transformacją organizacji w kierunku spółki technologicznej – stąd m.in. nasza inwestycja w spółkę Nexity, która oferuje system zarządzania infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. W najbliższym czasie chcemy angażować się w kolejne projekty technologiczne, które przeniosą naszą Organizację na wyższy poziom  – zapowiada Dawid Zieliński.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.