Marek Kamiński ukończył No Trace Expedition

„No Trace Expedition to wyprawa bez zostawiania śladów, aby podróżując, nie niszczyć środowiska. Jadę samochodem elektrycznym, będę filtrował po sobie wodę, nie będę zostawiał po sobie śmieci, a wszystkie śmieci, które wyprodukuję, będę wiózł z sobą. Generalnie podróżując, będę myślał o środowisku i o tym, żeby nie zostawiać po sobie śladów – właśnie to oznacza określenie no trace. Będzie to podwójny no trace, bo przede mną też nie ma śladów, to znaczy z tego, co wiem, nikt nie pojechał przede mną samochodem elektrycznym do Japonii”, podkreślił Marek Kamiński.

Arkady Fiedler pokonał bezdroża Afryki za kierownicą Nissan Leaf

Cel polskiego podróżnika był prosty – pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych dla samochodu elektrycznego, nawet w ekstremalnych warunkach. Rozwój elektromobilności w Polsce często jest kwestionowany z uwagi na występujące ograniczenia, takie jak m.in. ograniczony zasięg na jednym ładowaniu. Dla wielu osób jest to wada, która dyskwalifikuje taki samochód z codziennego użytkowania. Podróż przez 15 afrykańskich państw, pokonanie 15176 kilometrów w ciągu 97 dni przy 100 ładowniach pojazdu na łączną sumę 1425 kWh jest idealną odpowiedzią na wszystkie wątpliwości.

Znamy dane dotyczące sprzedaży Nissana Leaf na polskim rynku

Nissan udostępnił pierwsze informacje na temat sprzedaży drugiej generacji Nissana Leaf w naszym kraju. Przez pierwsze półtora miesiąca klienci złożyli zamówienia na nieco ponad 400 egzemplarzy. Jest to bardzo dobry wynik, który nie tylko satysfakcjonuje japońskiego producenta, ale również pokazuje, że w Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie elektrycznymi rozwiązaniami w motoryzacji.