Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Samochody elektryczne dla policjantów. Inwestycja warta krocie

Samochody elektryczne dla policjantów. Inwestycja warta krocie

Nowe samochody elektryczne zasiliły flotę dolnośląskiej policji. W trakcie służby funkcjonariusze będą mogli korzystać z 9 nowych Nissanów Leaf. Ile kosztowały policyjne elektryki?

Reklama

Do dolnośląskiej policji trafiły samochody elektryczne

Dolnośląska policja odebrała 9 nowych, oznakowanych Nissanów Leaf. Japońskie samochody elektryczne zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i z pieniędzy budżetu państwa. Ile kosztowały nowe policyjne elektryki? 

Jak czytamy na stronie stronie dolnośląskiej policji ponad 2,1 miliona złotych. Po połowie tej kwoty pokryły Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i budżet państwa.. Pojazdy zostały odebrane w czwartek 29 czerwca 2023 roku na parkingu przy siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

Nissany Leaf trafiły dla dolnośląskiej policji

Nowe auta znacząco różnią się w codziennej obsłudze, od tych wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, przede wszystkim pod względem emisji spalin do atmosfery. Elektryczne Nissany Leaf, które trafiły do dolnośląskiej policji wyposażone zostały w silniki o mocy 150 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki tym parametrom japoński samochód elektryczny przyspiesza od 0 do 100 km/h, na poziomie około 8 sekund. 

Pojazdy będą wykorzystywane przez policjantów z pionu prewencji w takich jednostkach jak: Legnica, Jelenia Góra, Strzelin, Bolesławiec, Kłodzko, Oława oraz Wrocław.

– Bardzo się cieszę, bo to jest już trzecia edycja współpracy z Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, gdzie garnizon dolnośląski wzbogaca się o kolejną partię pojazdów elektrycznych. Policja również dba o środowisko i te pojazdy są największym tego przykładem. W trakcie trzech lat przy współfinansowaniu z Funduszu Ochrony Środowiska i udziale Komendy Głównej Policji, kupiliśmy 75 pojazdów hybrydowych, elektrycznych. Łączna kwota zakupu to 12 milionów złotych –  mówił podczas przekazania pojazdów insp. Robert Frąckowiak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Źródło i zdj. główne: dolnoslaska.policja.gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.