nissan leaf 2018

Nissan Leaf najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w Europie

Nissan Leaf najnowszej generacji aktualnie jest najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w Europie. Japoński producent samochodów potwierdza, że od początku bieżącego roku zrealizował już 18 tys. dostaw, a łączna ilość zamówień od 2017 roku to 37 tys. sztuk.   

Liczba zamówień i dostaw nowego Nissana Leaf pokazuje, że firmę ograniczą możliwości i tempo produkcji, które jest zbyt wolne w stosunku do zainteresowania klientów. Podobnie dzieje się w przypadku Modelu 3 Tesli i Chevroleta Bolt EV.   

W oficjalnym komunikacie prasowym Nissan potwierdził liczby: „W Europie od stycznia do czerwca [2018 r.] zarejestrowano ponad 18 000 nowych pojazdów Nissan Leaf.  Europejscy klienci złożyli już ponad 37 000 zamówień na nowego Leafa od czasu jego pierwszego wprowadzenia do sprzedaży w październiku 2017 roku”.  

Dane statystyczne pokazują, że nowy Leaf ma silniejszą pozycję w Europie niż w USA, gdzie udało mu się sprzedaż 6 tys. sztuk tego modelu. Na tamtejszym rynku Nissan Leaf zajmuje piąte miejsce pod względem sprzedaży. Wyprzedzają go 3 modele Tesli (Model S, Model X i Model 3) oraz Chevrolet Bolt EV.  

Natomiast w Europie Nissanowi udało się w zeszłym miesiącu dostarczyć prawie tyle samo egzemplarzy Leafa, co w całych Stanach Zjednoczonych (około 6 tys. sztuk). Zwiększający się popyt na ten model skomentował Gareth Dunsmore, dyrektor ds. pojazdów elektrycznych Nissan Europe: „Zainteresowanie samochodami elektrycznymi wciąż rośnie. Nowy Leaf zmienił wrażenia z jazdy, dzięki technologiom, takim jak e-Pedal, które mogą zmniejszyć interakcję hamowania nawet o 90%, pokazując klientom więcej korzyści z mobilności elektrycznej, jaką oferuje Nissan. “ 

Poza Nissanem Leaf dobre wyniki sprzedażowe na rynku europejskim odnotowuje również Renault Zoe.  

Źródło: Electrek

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.