ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Pierwszy społeczny test samochodu elektrycznego. Nissan Leaf 2 w trasie

ozedrive-test nissana leaf 2

Jako Redakcja ŚwiataOZE przeprowadziliśmy pierwszy społeczny test samochodu elektrycznego. Na pierwszy ogień poszedł Nissan Leaf najnowszej generacji – Nissan Leaf 2. Auto pokonało trasę Warszawa-Kraków i z powrotem. To w jedną stronę dystans około 300 kilometrów przy 270 kilometrowym zasięgu na jednym ładowaniu według producenta. Jak samochód poradził sobie na polskich drogach? Co zaskoczyło pozytywnie lub rozczarowało testujących? Przekonajcie się sami – podrzucamy Wam relację z całego wydarzenia.

W trakcie testu z Nissanem Leaf 2 pokonaliśmy w sumie 1370 kilometrów. Byliśmy m.in. w Warszawie, Radomiu, Krakowie, Kielcach, Katowicach, Częstochowie, Łodzi i Aleksandrowie. Samochód testowało z nami w różnych miastach 14 osób.

Najwięcej problemów sprawiła nam infrastruktura ładująca. Niedostateczna ilość ładowarek w Polsce wymusza na właścicielach auta elektrycznego dokładne planowanie trasy z punktu do punktu, a to zwiększa czas jej pokonywania. Zasięg podawany przez Nissana – 270 kilometrów, nie jest wystarczający dla dłuższych podróży, szczególnie przy wyższych prędkościach. Sprawdzić może się jedynie w mieście. Leafowi 2 zarzucić można również jakość wykonania wnętrza, które jest nieadekwatne do ceny samochodu.

Niezaprzeczany jest jednak fakt, że komfort jazdy samochodem elektryczny stoi na naprawdę wysokim poziomie, o czym mogliśmy się przekonać w trakcie testu Nissana Leaf 2. Auto jest bardzo wygodne i pakowne – w bagażniku udało się pomieścić cały sprzęt do nagrywania niezbędny podczas testu. Satysfakcjonują również osiągi tego modelu i umieszczona w nim elektronika.

A co Wy sądzicie o Nissanie Leaf 2?

 

 

 

    1 komentarz

    1. Mam odtygodnia Teknę i jestem zadowolony. To samochód do jazdy na krótkie dystanse, choć wygoda podróżowania z systemami wspomagającymi kierowcę aż prosi się o jazdę na drogachvszybkiego ruchu. Niestety po za obietnicami nie wiele zrobiono Nawet nalepek brak

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Stacja szybkiego ładowania EVgo zasilana przez zużyte baterie BMW i3

Następny artykuł

Zaprojektowany przez Renzo Piano apartamentowiec – pierwsze mieszkania zero-waste w Nowym Jorku 

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , ,
%d bloggers like this: