Nissan i EVgo ogłaszają budowę 200 stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w USA

Producent samochodów Nissan i amerykańska firma zajmująca się ładowaniem pojazdów elektrycznych EVgo współpracują ze sobą w zakresie wspierania właścicieli pojazdów elektrycznych w USA. Spółki poinformowały o rozszerzeniu współpracy i  uruchomieniu 200 kolejnych stacji szybkiego ładowania samochodów o mocy 100 kW.

Aditya Jairaj, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu pojazdów elektrycznych Nissan w USA powiedział, że “Nissan jest dumny z nawiązanej współpracy z EVgo. Biorąc pod uwagę, pozytywną reakcję kierowców na model Nissan LEAF. Nissan i EVgo zamierzają usprawnić szybkie ładowanie pojazdów dzięki realizacji wieloletniego programu budowy ładowarek”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W ciągu ostatnich sześciu lat Nissan i EVgo zbudowali ponad 2000 stacji ładowania w USA, dlatego Cathy Zoi, dyrektor naczelna EVgo, dodała, że “EVgo jest podekscytowany rozszerzeniem sześcioletniego partnerstwa z firmą Nissan w celu zapewnienia niezawodnego i szybkiego ładowania pojazdów. Nowy etap naszego partnerstwa oznacza, że EVgo i Nissan będą nadal przewodzić w umożliwianiu większej liczbie amerykańskich kierowców korzystania z zalet pojazdów elektrycznych“.