Nissan prezentuje nowy model miejskiego samochodu elektrycznego

Japońska firma zaprezentowała nowy i w 100% elektryczny samochód Nissan IMk. Nie zobowiązała się jednak do wprowadzenia modelu do produkcji.

Motoryzacyjny świat oczekuje na nowy elektryczny SUV japońskiej produkcji. Tymczasem firma nieoczekiwanie zaprezentowała zupełnie inny model – Nissan IMk. Jak twierdzą producenci, jest to w 100% elektryczny samochód, którego koncepcja „wskazuje na zupełnie nowy kierunek sposobu projektowania Nissana”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Satoru Tai, dyrektor wykonawczy Nissana, opisuje pojazd jako: – Niewielki EV na nową erę, który został zaprojektowany tak, aby wpasował się zarówno w wyrafinowaną miejską przestrzeń, jak i w krajobraz tradycyjnych japońskich miast. Producent nie ujawnił jednak żadnych szczegółów na temat budowy układu napędowego w nowym modelu. Zdradził jedynie, że koncepcja opiera się na doświadczeniu firmy z czystą energią elektryczną.

Firma nie zobowiązała się również do wprowadzenia samochodu do produkcji. Zamiast tego Asako Hoshino, wiceprezes Nissana nadzorujący globalny marketing i sprzedaż, stwierdził, że plany elektryfikacji firmy są rozważane: – W Nissanie zamierzamy nadal wprowadzać samochody z najnowszymi zaawansowanymi systemami, aby utrzymać wiodącą pozycję w dziedzinie innowacji motoryzacyjnych – powiedział Hoshino.

Model IMk ma być jednym z 14 samochodów prezentowanych na stoisku Nissana na Tokyo Auto Show, które odbędzie się pod koniec tego miesiąca.