1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Farma słoneczna zasili fabrykę Nissana

car

Farma słoneczna zasili fabrykę Nissana

Japoński producent samochodów przedstawił nowe plany transformacji energetycznej w swoim angielskim zakładzie. Dotyczą ponad dwukrotnego zwiększenia mocy ze źródeł odnawialnych.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

OZE w Anglii

Fabryka Nissana w Sunderland już teraz korzysta częściowo z zielonej energii. W planie firmy jest pełna dekarbonizacja fabryki. Zakłada się budowę farmy słonecznej o mocy 20 MW, która znacznie zmniejszy stopień zależności od paliw kopalnych i przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów do atmosfery. Jak wiele innych światowych firm, Nissan chce być zeroemisyjny do 2050 roku.

Nowa elektrownia słoneczna będzie zaprojektowana przez firmę Engenera z siedzibą w Newcastle, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. Plany dotyczące budowy farmy zostały przedstawione również lokalnej społeczności. 

Farma przy fabryce Nissana potroiłaby skalę produkcji energii odnawialnej w elektrowni Sunderland. Już teraz elektrownia generuje 12 MW mocy, korzystając z 10 turbin wiatrowych o mocy 6,6 MW i istniejącej elektrowni słonecznej o mocy 4,75 MW.

Nissan dekarbonizuje produkcję

Alan Johnson, wiceprezes ds.produkcji w Nissan Sunderland, twierdzi, że dekarbonizacja produkcji to kluczowy krok do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.

Odnawialne źródła energii już odmieniły naszą działalność i nadal szukamy sposobów, aby jeszcze bardziej zrównoważyć proces produkcji. Produkty wytwarzane w Sunderland są także coraz bardziej zelektryfikowane, a nasze operacje na linii produkcyjnej mają doprowadzić do neutralności węglowejczytamy wypowiedź wiceprezesa na portalu Business Green.

Elektryczne samochody 

W nadchodzących latach Nissan będzie stopniowo zwiększał gamę pojazdów elektrycznych. Pod koniec stycznia obiecał, że wszystkie nowe pojazdy, które sprzedaje na kluczowych rynkach, będą częściowo lub w pełni zelektryfikowane około 2030 roku.

Fabryka w Sunderland jest jednym z najważniejszych zakładów produkcyjnych Nissana poza Japonią. To tutaj powstaje flagowy pojazd dedykowany rynkowi europejskiemu – elektryczny Leaf. Producent samochodów oszacował, że moc wytwarzana w nowej elektrowni słonecznej zapewni wystarczającą ilość energii do produkcji pojazdu Leaf o zerowej emisji w Europie.

źródło: Business Green

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.