Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

TOP 5: Najpopularniejsze samochody elektryczne

Tesla

TOP 5: Najpopularniejsze samochody elektryczne

Samochody elektryczne powoli wkraczają w motoryzacyjną rzeczywistość Polski. Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, pod koniec czerwca 2020 roku po ulicach jeździło ich ponad 13 tys. Liczby te ciągle wzrastają, a według raportu “Polish EV Outlook” w 2025 roku sprzedaż elektryków będzie 40 razy większa. Które samochody elektryczne cieszą się w Polsce największą popularnością?

BANER MOBILEB1
Reklama

BMW i3

Samochód elektryczny najczęściej kupowany przez Polaków to niewątpliwie BMW i3. Elektryczne BMW zachwyca nie tylko oryginalnym, futurystycznym wyglądem, lecz także wysoką bezawaryjnością. Zaletą pojazdu zdecydowanie jest jego czas ładowania, który nie przekracza 30 minut.

Nissan Leaf

Również model zaproponowany przez Nissana zostawił pozostałe samochody elektryczne daleko za sobą. Koncern postanowił wyjść naprzeciw wymaganiom klientów i zaprojektował dwie opcje, różniące się zasięgiem oraz czasami ładowania. Pierwszy model – elektryczny Nissan do miasta –  pokonamy nim do 270 km na jednym ładowaniu, natomiast elektryczny Nissan na dłuższe trasy do 385 km.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

MINI Countryman

Producent określił nowy model “elektryzującym krokiem w rozwoju motoryzacji”. Na swojej stronie podaje, że w przeciwieństwie do pojazdu benzynowego, samochód elektryczny generuje odpowiedni moment obrotowy w każdej chwili. Dodatkowo dzięki zwinności, szerokiemu rozstawowi kół oraz odpowiednio dostrojonego zawieszenia, MINI idealnie nadaje się do jazdy po mieście.

Tesla 3

Samochód Tesla zdecydowanie należy do najpopularniejszych elektryków na świecie. Często kupowany w Polsce Model 3 cechuje się wysokim poziomem aerodynamiki, dzięki czemu osiąga maksymalną prędkość 261 km/h. Ponadto samochód Tesla to gwarancja bezpieczeństwa. Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła kontroluje przyczepność i moment obrotowy w każdych warunkach pogodowych. Natomiast metalowa struktura będąca połączeniem stali i aluminium zapewnia ochronę przy zderzeniach.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Tesla S

Kolejna Tesla w tym zestawieniu charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem ładowania. Producent zapewnia, że wystarczy 15 minut, aby naładować baterię na trasę 214 km. W przypadku pełnego ładowania pojazd posiada zasięg 610 km. Model S wyróżnia się najlepszym przyspieszeniem wśród wszystkich sedanów produkowanych na świecie – w zaledwie 2,5 sekundy rozpędza się od 0 do 100 km/h. 

Który samochód elektryczny chcielibyście wypróbować osobiście?

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.