Tesla wyraźnym liderem sprzedaży samochodów elektrycznych

Tesla wyraźnym liderem sprzedaży samochodów elektrycznych

Tesla sprzedała w pierwszym kwartale tego roku więcej pojazdów elektrycznych niż Renault i Volkswagen łącznie. Tym samym umacnia pozycję światowego lidera branży EV.

Firma Elona Muska kontroluje 29 proc. światowego rynku. W pierwszym kwartale tego roku łączna sprzedaż aut elektrycznych od amerykańskiego producenta sięgnęła ponad 88 tys. sztuk. Tym samym Tesla z dużą różnicą wyprzedza Renault, które ze sprzedażą niemal 40 tys. aut awansowało z 4. na 2. Miejsce rankingu sprzedaży oraz Volkswagena, który sprzedał niemal 34 tys. aut.

Silną pozycję utrzymuje koncern Hyundai-Kia. Sprzedaż utrzymał w pierwszym kwartale wyniosła ponad 24 tys. sztuk.

Spektakularny spadek zanotował chiński producent BYD. Z pierwszej pozycji w rankingu w zeszłym roku spadł na piątą sprzedając niespełna 19 tys. sztuk. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ta była ponad dwukrotnie większa.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Chiński producent przewiduje jednak wzrost sprzedaży o 24 proc. w połowie roku. Przyczynić się do tego może decyzja chińskiego rządu o przedłużeniu programu dopłat do aut elektrycznych.

Dodajmy, że wyraźna przewaga Tesli nad konkurencją widoczna jest również po uwzględnieniu sprzedaży aut hybrydowych typu plug-in (PHEV). Amerykański producent sprzedał o 50 proc. więcej samochodów elektrycznych na całym świecie niż Volkswagen, który wraz z gamą PHEV zanotował sprzedaż na poziomie niespełna 60 tys. sztuk.

Źródło: thedriven.io

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.