Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Opel podbija rynek samochodów elektrycznych

Opel podbija rynek samochodów elektrycznych

Producent Opla, zgodnie z duchem czasu, postanowił z pełnym zaangażowaniem wkroczyć w coraz bardziej powiększający się rynek pojazdów elektrycznych. W trosce o środowisko i los planety, od 2019 roku znacznie przyspieszył elektryfikację swojej linii modelowej.

BANER MOBILEB1
Reklama

Dostępne modele elektryczne to dopiero początek

Na ten moment Opel poszerzył swoją ofertę o 3 modele elektryczne: Corsa-E, Mokka-E oraz Grandland X Hybrid, które spotkały się z uznaniem użytkowników dzięki skróconym czasom ładowania, jego szybkości oraz ograniczenia hałasu silnika.

Sprzedaż obejmuje nie tylko samochód. Opel udostępnił również szereg dedykowanych usług, dzięki którym użytkowanie auta będzie bezproblemowe. Producent zaproponował następujące ułatwienia: ładowanie w stacjach domowych, gwarancja na akumulator (do 8 lat) czy program Opel FlexCare. Dodatkowo za pomocą aplikacji możliwe będzie ustalenie harmonogramu ładowania akumulatora oraz regulacja cieplna wnętrza samochodu (ogrzewanie i chłodzenie).

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jednocześnie producent zapowiada zdecydowane kroki w stronę elektromobilności. Zgodnie z tym co udało nam się ustalić, Opel ma zamiar wprowadzić wersję elektryczną wszystkich swoich modeli!

Corsa-E

almmi2o65iiSkbJID5Vcp6nXtewuonV9W7DfevP9y8OPVjlX5ZS5THgQVZDn9VntC8Br0 cqCs65bly9wZgnYic Xt71QaGsISz MF2EXVCPZNpNkArOoQbgzedGjavO8TcWhBk

Pierwszy zaproponowany model pojazdu elektrycznego to Corsa-E. Zastosowano w niej najnowocześniejszy napęd elektryczny. Zasięg do 330 km według WLTP pozwoli na swobodne korzystanie z samochodu na co dzień. Corsa-E jest pięciodrzwiowa i pięciomiejscowa. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy: Normal, Eco i Sport. Świetnie nada się więc na krótkie wypady za miasto z rodziną, które dzięki dołączonej aplikacji ze zmiennym harmonogramem ładowania będą łatwa do zaplanowania. Podróż w trybie Eco zdecydowanie pozwoli wydłużyć dystans podróży. Pojemność akumulatora to 50 kWh. Wrażenie robi również szybkość ładowania – 80% w 30 minut. Stan naładowania pojazdu sprawdzimy w aplikacji „myOpel”.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama
MJSz OK3pADLj1aStLUz1Vm63Jz3FTdETNBwDxM6PF77cKk8x4UVAEoXlnVcrdhm VIfYIyXaob4Rpjw w4ekq2mJ9ydsv lZ3UiRBmgsAWLmBRL2sD9ftqv1JCHIH qi WvheE

Mokka-e

Jeśli lubisz dłuższe podróże, a w samochodach elektrycznych cenisz możliwość przebycia długiej trasy na jednym ładowaniu, warto przyjrzeć się modelowi Mokka-e. Zasięg do 322 km oraz szybkie ładowanie na prywatnych i publicznych stacjach, to niewątpliwie zalety tego modelu. Dodatkowym atutem jest ciche i subtelne działanie. Jest to możliwe dzięki obszernej, izolowanej akustycznie kabinie o płynnych i eleganckich liniach.

kKjt7e9NyjnTEPxM31x78R0E57tCXND71dMUWw6E vO2aI2rt12PW2Es2a

Granland X Hybrid 4

gf0j1uOloUwda5XQZJeHEu94sGO0DA7FPKG9QNSb9XMMb34xTqptGFthijIUYHaDDD9lHzjsepZImNOTgD4U0TsbF PBbUpTJ

Największym atutem tego modelu jest z pewnością wydajność, gwarantowana przez połączenie zalet samochodu sportowo-użytkowego i technologii napędu hybrydowego typu plug in. Komfort jazdy zwiększa również napęd na cztery koła. Akumulator litowo-jonowy ładuje się do pełna zaledwie w ciągu godziny i 50 minut, co pozwala na przejechanie 52 kilometrów w trybie wyłącznie elektrycznym (WLTP). Przyspieszenie do 100 km można osiągnąć już w 8 sekund. Skrzynia biegów jest ośmiobiegowa ze względu na wspomagający silnik spalinowy.

Opel Grandland X Hybrid4 uzupełnia ofertę SUV-ów marki Opel.

Troska o środowisko filarem strategii

Wszystkie działania mają na celu stworzenie wygodnych w użytkowaniu i cichych, ale przede wszystkim neutralnych dla środowiska aut. Zgodnie ze swoją proekologiczną polityką Opel postanowił zostać partnerem Carbon Footprint Summit 2020 – konferencji, która już 10 października zjednoczy wszystkich dbających o losy naszej planety. 

Szczegółowy program konferencji i więcej informacji o zaproszonych na nią gościach oraz tematach ich prelekcji znajdziecie tutaj:

NOxSOX0Upx 5p8 E1hx2lX4MzNy5 H9h xsGAYA36qey5zTKO1dCEFDCNBC3peuKDj8v14dMHG WYa teduyovuiqPZdjyOyxPoIAkSFU unxykDMRwD0njV2g

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.