Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Słynny przyrodnik z rekordem Guinnessa na Instagramie

Słynny przyrodnik z rekordem Guinnessa na Instagramie

Znany na całym świecie brytyjski popularyzator wiedzy przyrodniczej David Attenborough założył konto na Instagramie. W ciągu niespełna 5 godzin zebrał milion obserwatorów, czym pobił dotychczasowy rekord Guinnessa.

B1
Reklama

Popularniejszy niż Jennifer Aniston

Rekord pobity przez Sir Davida Attenborough wcześniej należał do gwiazdy serialu “Przyjaciele” Jennifer Aniston, której zebranie miliona obserwujących zajęło 5 godzin i 16 minut. Obecnie wynosi on 4 godziny i 44 minuty.

Co znajdziemy na Instagramie przyrodnika?

94-letni Attenborough całe życie poświęcił edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Nie dziwi więc, że na swoim profilu przyrodnik skoncentruje się na podobnej tematyce. Jego niezliczone podróże przenosiły nas w dzikie miejsca, a relacje ze świata zwierząt i roślin dokumentowały ich niezwykłą różnorodność i piękno. Z tego powodu Sir Attenborough postanowił zawalczyć o zachowanie środowiska w jego nienaruszonym stanie i przekonać ludzi do zaprzestania dalszej degradacji planety.

Reklama
david instagram

Jego pierwszy wpis to krótkie video, w którym padły ważne i potrzebne słowa:

Występuję w telewizji i radio ponad 60 lat. Ale to mój debiut na Instagramie. Wykonuję ten ruch i odkrywam nowy sposób komunikacji, ponieważ, jak wszyscy wiemy, świat ma kłopoty. Kontynenty płoną. Lodowce topnieją. Rafy koralowe umierają. Ryby znikają z naszych oceanów. Lista jest długa. Wiemy, co robić, potrzebujemy tylko woli.-powiedział.

Wideo zostało już odtworzone ponad 17 milionów razy.

Serial na Netflixie

Założenie konta zbiega się również z premierą nowego serialu na platformie Netflix, którego bohaterem będzie Attenborough. Program będzie nosił nazwę “Życie na naszej planecie” i poruszy temat katastrof ekologicznych, których przyrodnik był świadkiem. W swoim długim życiu Sir Attenborough doświadczył wymierania gatunków i niszczenia unikatowych ekosystemów. Dokument nie tylko przedstawi te zmiany, ale zaproponuje również rozwiązania, które umożliwią ocalenie Ziemi przed katastrofą. Pierwszy odcinek zobaczymy już 4 października.

Źródło: bbc.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.