Elektryczny Fiat 500 będzie produkowany w Tychach?

Fiat 500 sprzedaje się bardzo dobrze na wielu rynkach. Już niebawem zostanie wyprodukowany jego dwumilionowy egzemplarz. Włoski koncern jest świadomy rynkowego zapotrzebowania i zamierza zwiększyć produkcję, uzupełniając klasyczny model o wersję z napędem elektrycznym. Najprawdopodobniej trafi on na taśmę produkcyjną w fabryce w śląskich Tychach.

Z informacji opublikowanych przez portal moto.rp.pl wynika, że model 500e zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie. Oficjalny komunikat potwierdzający te doniesienia zostanie wystosowany 1 czerwca 2018 roku. Produkcja elektrycznej wersji modelu 500 na Śląsku może przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy w regionie, co jest pozytywną informacją. Taka decyzja może być konsekwencją dużego zadowolenia ze śląskiej fabryki, która zdaniem dyrektora generalnego FCA, Sergio Marchionnne, jest gwarancją jakości.

„Mówię o tym nie tylko pytany przez Polaków, ale wszędzie, gdzie jestem i słyszę, że ktoś się chwali jakością”, powiedział na targach w szwajcarskiej Genewie.

Elektryczny Fiat 500 ma moc 113 km oraz baterię o pojemności 24 kWh, która pozwala na pokonanie 135 km na jednym ładowaniu. Auto nadaje się więc przede wszystkim do jazdy po mieście. Nie ujawniono jeszcze cen elektrycznej 500-tki, ale najprawdopodobniej będzie ona oscylować w granicach 115 – 120 tysięcy.

1 comment
  1. to w polsce bedzie niesprzedawana , samochód wielkości saszetki na bilon za 120 tys hahaha . woje TIPO wypasione na maxa za 70.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.