Elektryczny Fiat 500 będzie produkowany w Tychach?

Fiat 500 sprzedaje się bardzo dobrze na wielu rynkach. Już niebawem zostanie wyprodukowany jego dwumilionowy egzemplarz. Włoski koncern jest świadomy rynkowego zapotrzebowania i zamierza zwiększyć produkcję, uzupełniając klasyczny model o wersję z napędem elektrycznym. Najprawdopodobniej trafi on na taśmę produkcyjną w fabryce w śląskich Tychach.

Z informacji opublikowanych przez portal moto.rp.pl wynika, że model 500e zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie. Oficjalny komunikat potwierdzający te doniesienia zostanie wystosowany 1 czerwca 2018 roku. Produkcja elektrycznej wersji modelu 500 na Śląsku może przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy w regionie, co jest pozytywną informacją. Taka decyzja może być konsekwencją dużego zadowolenia ze śląskiej fabryki, która zdaniem dyrektora generalnego FCA, Sergio Marchionnne, jest gwarancją jakości.

„Mówię o tym nie tylko pytany przez Polaków, ale wszędzie, gdzie jestem i słyszę, że ktoś się chwali jakością”, powiedział na targach w szwajcarskiej Genewie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Elektryczny Fiat 500 ma moc 113 km oraz baterię o pojemności 24 kWh, która pozwala na pokonanie 135 km na jednym ładowaniu. Auto nadaje się więc przede wszystkim do jazdy po mieście. Nie ujawniono jeszcze cen elektrycznej 500-tki, ale najprawdopodobniej będzie ona oscylować w granicach 115 – 120 tysięcy.