Zielone przystanki we Wrocławiu

Budżet obywatelski jest ważnym źródłem inwestycji dla mieszkańców polskich miast, którzy sami wymyślają i wybierają najciekawsze projekty. We Wrocławiu w ramach „Zielonego Budżetu Obywatelskiego” niektóre przystanki komunikacji miejskiej zazielenią się.

Przystanki zostaną przyozdobione roślinami przez fundację „Napraw Sobie Miasto” z Katowic. To ona będzie odpowiedzialna za zasadzenie roślinności, która ożywi wygląd przystanków.

„Jesteśmy w trakcie zbierania wytycznych z odpowiednich jednostek urzędu miejskiego. Na ich podstawie opracujemy wstępne koncepcje modernizacji przystanków”, powiedziała Magdalena Jochemczyk z katowickiej fundacji.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Udział w głosowaniu to nie jedyna rola mieszkańców w realizacji przedsięwzięcia. W najbliższych dniach na terenie miasta zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne, w których mieszkańcy będą mogli przekazać swoje pomysły oraz uwagi dotyczące realizacji projektu. Niewykluczone, że zgłoszone propozycje zostaną wzięte pod uwagę na etapie projektowania, co uczyni inwestycję jeszcze bardziej prospołeczną, realizowaną wspólnymi siłami.