Elektryczny motor marki Harley-Davidson zadebiutuje w 2019 roku

Amerykański producent motocykli Harley-Davison przedstawił pod koniec lipca strategię rozwoju „More Roads to Harley-Davidson”, która jest dostosowana do nowego pokolenia fanów jazdy jednośladami. Plan obejmuje wypuszczenie na rynek 3 motocykli elektrycznych. W 2019 roku będzie można już zakupić elektryczny ścigać LiveWire, który jest flagowym projektem Amerykanów.

W ramach nowej strategii producent chce zwiększyć nacisk na strategiczne inwestycje, ożywić amerykański biznes motocyklowy oraz przede wszystkim dostosować się do wymagań nowych, potencjalnych klientów. „Odważne działania, które dziś ogłaszamy, wykorzystują ogromne możliwości i konkurencyjną siłę ognia Harley-Davidsona – naszą doskonałość w rozwoju produktów i produkcji, globalny urok marki i oczywiście naszą wspaniałą sieć dealerów”, powiedział Matt Levatich, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Spectrum pojazdów elektrycznych i spalinowych będzie sukcesywnie rozszerzane do 2020 roku. Project LiveWire jest już znany od 2014 roku.

Nie są znane dane specyfikacyjne motoru. W materiałach przedstawiany jest prototyp pojazdu, który może ulec małym modyfikacjom. Na stronie Harley-Davidson wskazuje, że „Model Livewire™” jest autentycznym wyrazem indywidualności, kultowego stylu i jakości, a przy okazji jest elektryczny. Wielkie emocje w czasie jazdy zapewni dzięki natychmiastowemu momentowi obrotowemu i przyprawiającemu o szybsze bicie serca przyspieszeniu – bez sprzęgła, po prostu „twist and go”.

W ostatnich latach rynek motocyklowy pozostaje w tyle, a Harley-Davidson znacznie stracił pozycję. Firma odnotowała spadek sprzedaży o 6,7% w 2017 roku i przewiduje kontynuację tego spadku w 2018 roku.

Źródło: Harley-Davidson, engadget.com, Theverge.com