Elektryczny Volkswagen zdobędzie Pikes Peak

Tesla zaskoczyła cały rynek motoryzacyjny, wysyłając Roadstera w kosmos. Ale to nie jedyna firma, która sięga po kreatywne rozwiązania i tym samym promuje swoją markę. Volkswagen również postanowił stworzyć coś rewolucyjnego.

Volkswagen zdecydował się stworzyć elektryczny samochód o typowo sportowym charakterze. Mowa o modelu I.D.R Pikes Peak, o którym wciąż nie wiadomo zbyt wiele. Niemiecki producent z Wolfsburga zamierza zaprezentować go 24 czerwca bieżącego roku, podczas górskiego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb w Kolorado. Elektryczny model Volkswagena weźmie udział w wyścigu, jednakże nie będzie to pierwszy tego typu samochód w historii tej rywalizacji.

Trasa wyścigu będzie wymagająca. Zmagania rozpoczną się na wysokości 2.800 metrów nad poziomem morza, by zakończyć się nieco ponad 1500 metrów wyżej. Długość trasy to 20km, tak więc wystarczająco dużo, aby Volkswagen mógł przetestować nowy model w warunkach bojowych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Pikes Peak jest bez wątpienia najbardziej legendarnym wyścigiem górskim na świecie. Dla Volkswagena to wspaniała szansa, żeby dzięki projektowi I.D. nadać tematyce elektromobilności sportowy i emocjonalny wymiar”, powiedział członek zarządu VW, Jurgen Stackmann.