Elon Musk porównuje samochód spalinowy do konia

Era samochodów elektrycznych nadchodzi. Silniki spalinowe coraz częściej zastępowane są bowiem ekologicznymi, elektrycznymi jednostkami. Wiele marek posiada już w swojej ofercie co najmniej jeden w pełni elektryczny model samochodu, a trend ten będzie z roku na rok jeszcze bardziej widoczny. Elon Musk posunął się do stwierdzenia, że za dwadzieścia lat posiadanie samochodu spalinowego będzie porównywalne z posiadaniem konia w dzisiejszych czasach.

Stwierdzenie dosyć kontrowersyjne, ale możliwe. Według Elona Muska za 20 lat znacząco zmaleje także rola kierowcy w kontekście prowadzenia pojazdu. Stwierdził on, że w ciągu najbliższego dwudziestolecia samodzielne prowadzenie pojazdu będzie uważane za dziwne i nietypowe.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wśród potencjalnych zagrożeń nadchodzącej popularności zautomatyzowanych samochodów elektrycznych Elon Musk wymienia potencjalne ataki hakerskie. Po chwili jednak uspokaja twierdząc, że wystarczy kliknięcie jednego przycisku by zabezpieczyć się przez atakami z sieci, odcinając samochód od serwerów. Według niego wraz z nowymi metodami cyfrowych ataków, będą istnieć coraz skuteczniejsze metody ochrony przed nimi.