Elon Musk porównuje samochód spalinowy do konia

Era samochodów elektrycznych nadchodzi. Silniki spalinowe coraz częściej zastępowane są bowiem ekologicznymi, elektrycznymi jednostkami. Wiele marek posiada już w swojej ofercie co najmniej jeden w pełni elektryczny model samochodu, a trend ten będzie z roku na rok jeszcze bardziej widoczny. Elon Musk posunął się do stwierdzenia, że za dwadzieścia lat posiadanie samochodu spalinowego będzie porównywalne z posiadaniem konia w dzisiejszych czasach.

Stwierdzenie dosyć kontrowersyjne, ale możliwe. Według Elona Muska za 20 lat znacząco zmaleje także rola kierowcy w kontekście prowadzenia pojazdu. Stwierdził on, że w ciągu najbliższego dwudziestolecia samodzielne prowadzenie pojazdu będzie uważane za dziwne i nietypowe.

Wśród potencjalnych zagrożeń nadchodzącej popularności zautomatyzowanych samochodów elektrycznych Elon Musk wymienia potencjalne ataki hakerskie. Po chwili jednak uspokaja twierdząc, że wystarczy kliknięcie jednego przycisku by zabezpieczyć się przez atakami z sieci, odcinając samochód od serwerów. Według niego wraz z nowymi metodami cyfrowych ataków, będą istnieć coraz skuteczniejsze metody ochrony przed nimi.