Tesla zniknie z giełdy?

Elon Musk poinformował za pomocą Twittera o możliwości wycofania Tesli z giełdy. Kwestia ta jest na razie rozważana, ale jak uważają komentatorzy, prywatyzacja marki umożliwi producentowi pojazdów elektrycznych realizowanie większych zmian w strategii biznesowej bez wpływu akcjonariuszy i sygnalizowaniu planów firmy konkurencji.

Timelapse od Tesli na potwierdzenie rekordowej produkcji aut elektrycznych

Spadek ceny akcji Tesli pokazuje, że zwiększenie produkcji Modelu 3 oraz poprawa efektywności fabryki nie robi wrażenia na światowym rynku. Media spekulują, że być może dane podawane przez Muska są nierealne i wyolbrzymione. Tymczasem firma ogłosiła, że w ostatnim tygodniu z linii produkcyjnej zjechało 7000 pojazdów (w tym 5000 Modelu 3 oraz 2000 Modelu S i Modelu X). Wyniki może zobrazować wrzucony na instagram timelapse.

Tesla zwalnia z produkcją Modelu 3

Tesla, za pośrednictwem Elona Muska, zdecydowała się na wdrożenie kilku zmian, które mają przyspieszyć produkcję. Końcem lutego zdecydowano się na chwilowe jej zatrzymanie. Usunięto m.in. jedną zautomatyzowaną linię montażową. Celem Tesli na drugi kwartał bieżącego roku jest pięć tysięcy sztuk tygodniowo, co miało zostać osiągnięte już końcem ubiegłego roku.