Elektryczne kosiarki od Tesli?

Elektryczne kosiarki od Tesli?

Autonomiczna kosiarka produkcji Tesli to jak na razie jedynie stworzona przez fanów Elona Muska koncepcja. Projekt w nieco zabawny sposób nawiązuje do wielu rozwiązań technologicznych firmy. Czy Tesla zdecyduje się skomercjalizować tę awangardową wizję?

Jak działałaby wymarzona kosiarka sympatyków Tesli?

Innowacyjna kosiarka miałaby działać na baterię zasilaną energią słoneczną, dodatkowo wyposażona byłaby w ostrza wykonane z kuloodpornego stopu Cybertruck Tesli.

Ponadto system sterowania kosiarki wykorzystywałby algorytm autopilota Tesli do poruszania się po trawniku, rozróżniając części podwórka, które są już skoszone, od tych, które jeszcze nie są. Technologia pozwalałaby nawet na aktywne rozpoznawanie i unikanie przeszkód.

Fot: elektryczna kosiarka od Tesli/ źródło: yankodesign.com

Koncepcja Tesli G

Autorem tej zabawnej i pomysłowej koncepcji jest projektant przemysłowy Prokop Strnka, to właśnie on nazwał całą inicjatywę mianem “Koncepcja Tesli G”.

Wynalazca wyobraża sobie, że Tesla zdecyduje się na inwestycję w więcej produktów do użytku domowego, oprócz paneli słonecznych i akumulatorów.

Swój projekt elektrycznej kosiarki porównuje do robota Roomba, służącego do przycinania trawnika na zewnątrz.

Pojawiły się już nawet opinie, że ta niesamowita kosiarka jest świetnym przykładem, by pomóc Tesli udoskonalić autonomiczną sztuczną inteligencję w swoich samochodach.

Fot: elektryczna kosiarka od Tesli/ źródło: yankodesign.com

Co na to Elon Musk?

Elona Musk nie zdradził jeszcze żadnych planów wprowadzenia produktów do użytku domowego w swojej ofercie. Nie jest to jednak naciągana teoria, by twierdzić, że Tesla zdecyduje się na takie posunięcie.

Wnioskując po żywej, pozytywnej reakcji fanów Elona, kosiarka mogłaby przynieść firmie niemałe przychody.

źródło: yankodesign.com, techeblog.com