1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczne kosiarki od Tesli?

Elektryczne kosiarki od Tesli?

Autonomiczna kosiarka produkcji Tesli to jak na razie jedynie stworzona przez fanów Elona Muska koncepcja. Projekt w nieco zabawny sposób nawiązuje do wielu rozwiązań technologicznych firmy. Czy Tesla zdecyduje się skomercjalizować tę awangardową wizję?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Jak działałaby wymarzona kosiarka sympatyków Tesli?

Innowacyjna kosiarka miałaby działać na baterię zasilaną energią słoneczną, dodatkowo wyposażona byłaby w ostrza wykonane z kuloodpornego stopu Cybertruck Tesli.

Ponadto system sterowania kosiarki wykorzystywałby algorytm autopilota Tesli do poruszania się po trawniku, rozróżniając części podwórka, które są już skoszone, od tych, które jeszcze nie są. Technologia pozwalałaby nawet na aktywne rozpoznawanie i unikanie przeszkód.

ospC2L1VQpNChjJzFV5LOz nZl5 Yb0euwoV5j8zXGZKHm3czZD6pBnqq78V

Fot: elektryczna kosiarka od Tesli/ źródło: yankodesign.com

Koncepcja Tesli G

Autorem tej zabawnej i pomysłowej koncepcji jest projektant przemysłowy Prokop Strnka, to właśnie on nazwał całą inicjatywę mianem “Koncepcja Tesli G”.

Wynalazca wyobraża sobie, że Tesla zdecyduje się na inwestycję w więcej produktów do użytku domowego, oprócz paneli słonecznych i akumulatorów.

Swój projekt elektrycznej kosiarki porównuje do robota Roomba, służącego do przycinania trawnika na zewnątrz.

Pojawiły się już nawet opinie, że ta niesamowita kosiarka jest świetnym przykładem, by pomóc Tesli udoskonalić autonomiczną sztuczną inteligencję w swoich samochodach.

SkMDucTMY6bKjNC13bdie77HmVbVFhTHS2PQwy539XdCwqHHkjgQwOm3Hq7bsnbbp 8T4jw4Ie1jUjn5gAOC VH5G6kehnmGVX wZ7tYZ qpeJqnk DzPDp4iPGoXQcJHWRotVKn=s0

Fot: elektryczna kosiarka od Tesli/ źródło: yankodesign.com

Co na to Elon Musk?

Elona Musk nie zdradził jeszcze żadnych planów wprowadzenia produktów do użytku domowego w swojej ofercie. Nie jest to jednak naciągana teoria, by twierdzić, że Tesla zdecyduje się na takie posunięcie.

Wnioskując po żywej, pozytywnej reakcji fanów Elona, kosiarka mogłaby przynieść firmie niemałe przychody.

źródło: yankodesign.com, techeblog.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.