Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czy 2% majątku Elona Muska zakończy głód na świecie?

Czy 2% majątku Elona Muska zakończy głód na świecie?

Dyrektor organizacji ONZ zajmującej się niedoborem żywności World Food Programme, David Beasley w wywiadzie dla CNN stwierdził, że skutecznym sposobem zakończenia problemu głodu na świecie byłaby pomoc dyrektora Tesli. Według niego wystarczyłoby, by Elon Musk jednorazowo przekazał 2% swojego majątku na ich organizację. Na reakcję dyrektora Tesli nie trzeba było długo czekać. Czy Beasley dotrzyma słowa i faktycznie położy kres światowemu głodowi?

BANER MOBILEB1
Reklama

Kontrowersyjny wywiad

W zeszłym tygodniu szef World Food Programme David Beasley udzielił kontrowersyjnego wywiadu dla CNN. Zasugerował, że Elon Musk jest szansą dla zwalczenia głodu na świecie. Wypowiedź Beasleya można obejrzeć na poniższym filmie:

Niewielka grupa bardzo zamożnych osób może pomóc rozwiązać problem głodu na świecie zaledwie ułamkiem ich wartości netto – mówi dyrektor Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych – 6 miliardów dolarów na pomoc 42 milionom ludzi, którzy dosłownie umrą, jeśli do nich nie dotrzemy. To nie jest skomplikowane dodaje.

Wygórowana prośba?

Według progresywnych grup Institute for Policy Studies i Americans for Tax Fairness wartość netto amerykańskich miliarderów podwoiła od początku pandemii, osiągając w październiku 5,04 biliona dolarów.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Według Bloomberga, dyrektor naczelny Tesli, Elon Musk, posiada prawie 289 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​Beasley prosząc o 6 miliardów dolarów, prosi jedynie o darowiznę w wysokości zaledwie 2% swojej fortuny. 

Reakcja Elona Muska

Zaledwie dzień później, Elon Musk odpowiedział na zaczepkę Beasleya na Twitterze.

Jeśli WFP może opisać w tym wątku na Twitterze, w jaki sposób 6 miliardów dolarów rozwiąże głód na świecie, sprzedam akcje Tesli już teraz i zrobię to – napisał Musk na Twitterze.

Szef Tesli wyraził chęć do pomocy potrzebującym, ale zwrócił również uwagę, że organizacja może nie wykorzystywać funduszy w sposób, który zawsze jest najbardziej pomocny. Ponadto wydaje się, że Musk doskonale zdaje sobie sprawę, że 6 miliardów dolarów nie rozwiąże całkowicie problemu głodu na świecie.

Beasly postanowił sprostować swoją wypowiedź, odpowiadając:

– 6 miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie, ale zapobiegnie niestabilności geopolitycznej, masowej migracji i uratuje 42 miliony ludzi na krawędzi głodu z powodu Covid/konfliktu/kryzysów klimatycznych – pisze Beasly.

pCHMNNoPYEzjp6guxyd9S86 U bQQzJJswZfVprtd94Yo0eEgL oACY9L KHbMWG3ntCs8YdJHobylRaMkP4 EHtpamntj9Tjq1ajDft

Fot: Twitter Elona Muska/ twitter/elonmusk

Musk ponowił pytanie, chce wiedzieć, na co konkretnie zostaną przekazane pieniądze.

– Opublikuj szczegółowo swoje bieżące i proponowane wydatki, aby ludzie mogli dokładnie zobaczyć, na co trafiają pieniądze. Światło dzienne to cudowna rzecz – odpowiada Elon Musk.

Rcak50 qZwtHkIYcRxjVT3yPJRK

Fot: Twitter Elona Muska/ twitter/elonmusk

Na ten moment rozmowa ucichła. Czy WFP przedstawi szczegóły wydatków? Czy Beasley przemieni swoje słowa w czyny i zakończy problem głodu na świecie?

źródło: cnn.com, usatoday.com, insideevs.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.