Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Empire State Building – symbol Nowego Jorku w pełni zasilany energią wiatrową

empire state

Empire State Building – symbol Nowego Jorku w pełni zasilany energią wiatrową

Najsłynniejszy wieżowiec na świecie jest zasilany w 100% energią odnawialną pochodzącą z wiatru. Czy w ślad Empire State Building pójdą i inne budynki oraz nowojorskie kompleksy biurowe? 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Symbol NY

Empire State Building stoi w Nowym Jorku już od 90 lat. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców na całym świecie. American Society of Civil Engineers (ASCE) zaliczyło go do 7 cudów współczesnego świata. Zasilenie ESB energią wiatrową to krok ku niskoemisyjnej przyszłości Nowego Jorku i całych Stanów Zjednoczonych. Umowę na zasilenie wieżowca podpisali Empire State Realty Trust (ESRT) oraz Green Mountain Energy.

javier vinals Yt2Yij8mVQs unsplash

100% OZE

ESB przeszedł dziesięcioletnią modernizację o wartości 550 mln dolarów, która przyniosła redukcję zużycia energii i emisji o 40%. Wieżowiec ma być zasilany w ramach całkowitej dostawy 300 milionami kWh energii. Według ESRT redukcja emisji wieżowca jest równa emisji z wszystkich nowojorskich taksówek. Zarządca podaje, że ESB jest przykładem połączenia technologii, służącej ludziom, środowisku i klimatowi. 

Jesteśmy przykładem tego, jak skalować technologie, strategię i politykę neutralności, aby zrównoważyć efektywność ekonomiczną. Kupowaliśmy energię odnawialną od Green Mountain Energy dla Empire State Building od dziesięciu lat. Rozszerzamy tę współpracę na wszystkie nasze nieruchomości w stanie Nowy Jork z dodatkową umową energetyczną dla naszych nieruchomości w Connecticut. Nasi najemcy pracują teraz w biurach neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. powiedziała Dana Robbins Schneider, dyrektor ds. Energii w ESRT.

ESRT posiada tereny w USA o łącznej wielkości ponad 1 miliona metrów kwadratowych. Jak zauważa firma Green Mountain Energy, ESRT jest więc odpowiedzialne za stopniowe przechodzenie stanu Nowy Jork na energię odnawialną.

Jako najdłużej działający dostawca zielonej energii, mamy misję, aby dostosować nasze możliwości do wyboru konsumenta. Jesteśmy zobowiązani pomagać mieszkańcom Nowego Jorku w zmniejszaniu ich śladu węglowego powiedział Mark Parsons, wiceprezes Green Mountain Energy.

źródło: Recharge News

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.