Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

IKEA kupiła 4 tys. hektarów lasu, aby chronić je przed wycinką

IKEA kupiła 4 tys. hektarów lasu, aby chronić je przed wycinką

The Ingka Group, czyli grupa inwestycyjna, zarządzająca większością sklepów szwedzkiego giganta kupiła 4 tys. hektarów lasów w amerykańskim stanie Georgia. Nie zamierza jednak przetwarzać rosnących tam drzew na drewno do tworzenia swoich produktów.

BANER MOBILEB1
Reklama

Ochrona lasów i gatunków zagrożonych

Las znajdujący się w pobliżu dorzecza rzeki Altamaha został kupiony przez Ingka Investments (część inwestycyjna Ingka Group) od organizacji non-profit The Conservation Fund zajmującej się ochroną przyrody. To miejsce, w którym znajdziemy ponad 350 gatunków roślin i dzikich zwierząt, w tym gatunki zagrożone wyginięciem. IKEA chce chronić lasy przed wycinką.

Wierzymy, że odpowiedzialna gospodarka leśna jest możliwa i widzimy, że duża część naszej odpowiedzialności wobec planety polega właśnie na chronieniu i sadzeniu lasów w ilościach większych, niż zbieramy mówi dyrektor zarządzający Ingka Investments, Krister Mattsson.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Organizacja The Conservation FundTeren doceniła odpowiedzialną gospodarkę leśną IKEA. Firma zobowiązała się do ochrony terenu przed fragmentacją, odtworzenia drzewostanu sosny błotnej oraz ochrony siedliska żółwia norowego (gopher tortoise). Zgodnie z tymi umowami dostęp do terenów będzie otwarty.

b7d5c60dc53c1718 org
Photo Ingka Investments Forestland Georgia

Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Ingka Group i doceniamy jej zaangażowanie w ochronę i poprawę jakości lasów w USA i Europie. Dobrze zarządzane lasy zapewniają istotne korzyści, w tym czystą wodę i zachowanie ważnych siedlisk dzikich zwierząt, a także łagodzą zmiany klimatyczne – powiedział Larry Selzer, prezes i dyrektor generalny The Conservation Fund.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Zrównoważona gospodarka leśna

To nie pierwszy taki zakup dokonany przez Ingka Investments. Od 2014 roku firma kupiła około 248 tys. hektarów terenów zielonych w USA, Estonii, Łotwie, Litwie i Rumunii. Tylko w Samych Stanach Zjednoczonych posiada około 55 tys. hektarów w pięciu stanach – Georgia, Karolina Południowa, Alabama, Teksas i Oklahoma. Firma posadziła również blisko 7 mln sadzonek w różnych częściach świata.

Zależy nam na zrównoważonym gospodarowaniu naszymi lasami, a jednocześnie spełnianiu celów biznesowych. We wszystkich naszych nieruchomościach zwracamy szczególną uwagę na ochronę środowiska, dlatego cieszymy się, że wysiłki w zakresie odpowiedzialnej gospodarki leśnej są dostrzegane i obdarzane zaufaniem dodaje Krister Mattsson, dyrektor zarządzający Ingka Investments.

źródło: ingka.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.