IKEA kupiła 4 tys. hektarów lasu, aby chronić je przed wycinką

IKEA kupiła 4 tys. hektarów lasu, aby chronić je przed wycinką

The Ingka Group, czyli grupa inwestycyjna, zarządzająca większością sklepów szwedzkiego giganta kupiła 4 tys. hektarów lasów w amerykańskim stanie Georgia. Nie zamierza jednak przetwarzać rosnących tam drzew na drewno do tworzenia swoich produktów.

Podcast

Ochrona lasów i gatunków zagrożonych

Las znajdujący się w pobliżu dorzecza rzeki Altamaha został kupiony przez Ingka Investments (część inwestycyjna Ingka Group) od organizacji non-profit The Conservation Fund zajmującej się ochroną przyrody. To miejsce, w którym znajdziemy ponad 350 gatunków roślin i dzikich zwierząt, w tym gatunki zagrożone wyginięciem. IKEA chce chronić lasy przed wycinką.

Wierzymy, że odpowiedzialna gospodarka leśna jest możliwa i widzimy, że duża część naszej odpowiedzialności wobec planety polega właśnie na chronieniu i sadzeniu lasów w ilościach większych, niż zbieramy mówi dyrektor zarządzający Ingka Investments, Krister Mattsson.

Organizacja The Conservation FundTeren doceniła odpowiedzialną gospodarkę leśną IKEA. Firma zobowiązała się do ochrony terenu przed fragmentacją, odtworzenia drzewostanu sosny błotnej oraz ochrony siedliska żółwia norowego (gopher tortoise). Zgodnie z tymi umowami dostęp do terenów będzie otwarty.

b7d5c60dc53c1718 org
Photo Ingka Investments Forestland Georgia

Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Ingka Group i doceniamy jej zaangażowanie w ochronę i poprawę jakości lasów w USA i Europie. Dobrze zarządzane lasy zapewniają istotne korzyści, w tym czystą wodę i zachowanie ważnych siedlisk dzikich zwierząt, a także łagodzą zmiany klimatyczne – powiedział Larry Selzer, prezes i dyrektor generalny The Conservation Fund.

Zrównoważona gospodarka leśna

To nie pierwszy taki zakup dokonany przez Ingka Investments. Od 2014 roku firma kupiła około 248 tys. hektarów terenów zielonych w USA, Estonii, Łotwie, Litwie i Rumunii. Tylko w Samych Stanach Zjednoczonych posiada około 55 tys. hektarów w pięciu stanach – Georgia, Karolina Południowa, Alabama, Teksas i Oklahoma. Firma posadziła również blisko 7 mln sadzonek w różnych częściach świata.

Zależy nam na zrównoważonym gospodarowaniu naszymi lasami, a jednocześnie spełnianiu celów biznesowych. We wszystkich naszych nieruchomościach zwracamy szczególną uwagę na ochronę środowiska, dlatego cieszymy się, że wysiłki w zakresie odpowiedzialnej gospodarki leśnej są dostrzegane i obdarzane zaufaniem dodaje Krister Mattsson, dyrektor zarządzający Ingka Investments.

źródło: ingka.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.