Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zrównoważony rozwój według IKEA – więcej roślin w diecie i ekologiczna energia

ikea

Zrównoważony rozwój według IKEA – więcej roślin w diecie i ekologiczna energia

To już nie tylko sklep meblowy, ale i ekologiczny system działań na rzecz zdrowia, klimatu i dobra planety. IKEA proponuje nowoczesne i zdrowe podejście do życia,  w którym dominuje roślinna dieta, niezależność energetyczna, samowystarczalność i ochrona środowiska.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Roślinnie

IKEA od jakiegoś czasu intensywnie propaguje dietę roślinną. Nic dziwnego, bo Europa przechodzi dynamiczną przemianę w zakresie dietetyki, szczególnie wśród młodych ludzi. Słynne klopsiki, czy “ikeowskie” hot-dogi można od dawna zjeść w wersji wegańskiej. Jak mówią przedstawiciele IKEA, w nowym menu restauracji do 2025 roku pojawi się jeszcze więcej roślinnych potraw (mają stanowić 50% menu), a zmniejszy się ilość dań na bazie czerwonego mięsa. Sklepowa restauracja będzie propagować też program zrównoważonego posiłku, proponując klientom zdrowe, ekologiczne i odżywcze zasady żywienia.

IKEA zachęca też do przyrządzania potraw w domowym zakątku oraz do hodowania własnych ziół, oraz jarzyn. Na stronie internetowej sklepu znajdują się też przepisy kulinarne – nawet na klasyczne, roślinne klopsiki, czy hummus z grochu z olejem kimchi – i porady dotyczące efektywnego przechowywania produktów. Sklep zachęca też do wykorzystania potencjału hydroponiki w domu, czyli uprawiania roślin w samej wodzie z odpowiednią dozą światła. Taki zestaw można kupić w sklepie.

tfU8qkwOBwpNcwzqEKeKUCsJflVTqPlsYMcqHSVsBAJrvO8

Technologia dla klimatu

Aplikacja IKEA Better Living ma uświadamiać klientów, jak ich codzienne wybory i zajęcia wpływają na klimat i kondycję planety. W aplikacji znalazły się wskazówki i pomysły na to, jak działać, aby natychmiast ograniczyć swój ślad węglowy. Według IKEA każda, z pozoru błaha czynność, ma wielkie znaczenie, a ich suma może prowadzić do ogromnych przemian i korzyści. Aplikacja IKEA jest dostępna do ściągnięcia tam, gdzie pobiera się aplikacje na co dzień. 

Katalogi IKEA można przeglądnąć w wersji online lub poprosić o papierową wersję w sklepie, co pozwala oszczędzić papier i energię niegdyś potrzebną, aby dostarczyć je do skrzynek pocztowych.

Panele słoneczne dla klientów

Na stronie IKEA czytamy, że wkrótce także i ona zaproponuje klientom nową ofertę Energii Słonecznej dla domu. Odpowiadając na potrzeby klientów, sklep chce zaproponować im rozwiązania z zakresu montażu paneli fotowoltaicznych. Tym samym sieć sklepów ma zamiar propagować jeszcze mocniej idee zrównoważonego rozwoju. Na razie nie podano konkretnych informacji o przyszłej ofercie. Czekamy na nie z niecierpliwością.

Własne OZE

Do tej pory IKEA zdążyła zainwestować w 80 turbin na farmach wiatrowych. Według statystyk zdołano dzięki temu ograniczyć emisję CO2 aż o 450 000 ton. Farmy wiatrowe IKEA Retail w Polsce to drugie co do wielkości największe źródło energii IKEA na świecie (pierwsze miejsce zajmuje IKEA US). Na stronie internetowej IKEA w zakładce o zrównoważonym rozwoju czytamy, że IKEA Retail Polska zainwestowała w OZE już ponad 250 milionów euro.

IKEA ma sporo pomysłów, aby żyć w zgodzie z naturą. Równoważny tryb życia i konsumpcji pozwoli osiągać wspaniałe rezultaty zarówno dla nas samych, jak i dla całego otoczenia i przyrody. Więcej szczegółów o zrównoważonym rozwoju można znaleźć na stronie internetowej sklepu.

źródło: ikea.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.