Enea: wzrost mocy z wiatru

Enea: wzrost mocy z wiatru

Enea Wytwarzanie zwiększa swoje moce wytwórcze z wiatru. Koncern energetyczny zawarł warunkową umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce, która prowadzi inwestycję budowy farmy wiatrowej o mocy 36 MW.

Według informacji podanych przez Eneę, farma zlokalizowana jest w centralnej Polsce. Stanowić ją będzie 12 turbin, każda o mocy 3 MW. Umowa przedstawia Eneę jako stuprocentowego udziałowca w spółce po formalnym oddaniu inwestycji do eksploatacji. Ma ona zostać uruchomiona do końca roku.

Jak mówi wiceprezes Enei ds. energetyki odnawialnej, Michał Prażyński – Inwestując w lądową energetykę wiatrową działamy zgodnie z naszą strategią. Co więcej, koncern do końca 2020 roku planuje znaczny przyrost mocy z odnawialnych źródeł energii. Pan wiceprezes podkreśla, że przy wyborze projektów firma kieruje się starannością, by mieć pewność ich racjonalności biznesowej w niełatwym otoczeniu rynkowym.

Enea posiada dwie farmy wiatrowe. Jest to Darżyno (woj. pomorskie) i Bardy (woj. zachodniopomorskie), a zainstalowana moc wynosi 56 MW. Obecnie trwa budowa nowej elektrowni wiatrowej o mocy 14,1 MW w miejscowości Lubno k. Gorzowa Wlkp., z terminem realizacji przewidzianym na koniec roku.