Enel pomaga Afryce

Enel Green Power oraz szwajcarski zespół Seedstars World zorganizowały konkurs, który ma za zadanie wyłonić innowacyjne firmy gotowe do rozpoczęcia działalności w Afryce. Ich głównym zadaniem ma się stać opracowanie technologii zapewniających dostęp do energii elektrycznej na afrykańskich obszarach wiejskich.

Wyzwanie, jakiego mają podjąć się firmy wyłonione w konkursie ma na celu wzmożenie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w regionie Sahary oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań energetycznych m.in. takich jak: podniesienie efektywności energetycznej.

Jak informuje Enel Green Power laureat konkursu może liczyć na sowite wsparcie finansowe dla swojego projektu. Szef firmy Enel Antonio Cammisecra powiedział: Konkurs przyczyni się do nawiązania kontaktu i współpracy z innowacyjnymi firmami, które podejmują kroki w kierunku poszukiwania nowych modeli biznesowych i które mogą sprzyjać rozwojowi społeczno-gospodarczemu w Afryce Wschodniej.

Enel Green Power to włoska korporacja inwestująca w odnawialne źródła energii, z siedzibą w Rzymie. Firma powstała w grudniu 2008 roku jako spółka zależna przedsiębiorstwa energetycznego Enel, skupiając swoje globalne interesy w zakresie energii odnawialnej. Enel Green Power prowadzi działalność w ponad 16 krajach Europy oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Energia generowana przez urządzenia należące do Enel pochodzi z hydroelektrowni, wiatru, energii słonecznej, energii geotermalnej i biomasy. Łączna moc zainstalowana przez Enel na świecie wyniosła 6,490 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zhongzhi Capital doinwestuję spółkę Building Energy

Następny artykuł

SSE Ireland uruchamia nową elektrownię wiatrową

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,