Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Energa poprawia swoje wyniki dzięki odwróceniu odpisów

energa

Energa poprawia swoje wyniki dzięki odwróceniu odpisów

Jak informuje spółka Energa, jej władze zdecydowały o odwróceniu odpisów, by poprawić wyniki finansowe. Dotyczy to odpisów, które aktualizują wartość farm wiatrowych posiadanych przez grupę. Łączna ich wartość ma wynieść 116,6 miliona złotych.

B1
Reklama

Operacja odwrócenia odpisów, jak informuje Grupa Energa, ma mieć istotny wpływ na wysokość skonsolidowanego wyniku netto, jaki Energa osiąga za 2018 rok – przewiduje się, że będzie to 94,5 miliona złotych.

Jak czytamy w komunikacie: „W wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości w I półroczu 2018 roku stwierdzono wzrost wartości odzyskiwalnej farm wiatrowych”. Jak dodaje Grupa, operacja ta pozostanie bez wpływu na EBITDA.

Reklama

Całkowita wartość księgowa farm wiatrowych grupy wynosi w skonsolidowanym bilansie Energi 664,36 miliona złotych po uwzględnieniu odwrócenia odpisów.

Jak informuje Grupa Energa, powyższe dane mają charakter szacunkowy. Dopiero po weryfikacji przez audytora i ewentualnych zmianach zostaną przedstawione w oficjalnym raporcie za pierwsze półrocze tego roku.

źródło: energa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.