Odbierz darmowy kwiat antysmogowy. Dołącz do walki o czyste powietrze

Pochłania zanieczyszczenie z powietrza i sprawia, że nasze mieszkania są wolne od trujących pyłów i gazów. Skrzydłokwiat to naturalny sojusznik w walce o czyste powietrze. Już w czwartek, 14 czerwca, od godziny 10:00, pod gdańskim kinem Krewetka na nowych właścicieli będzie czekać ponad pół tysiąca sadzonek tej niezwykłej rośliny. Antysmogowe kwiaty to prezent od Grupy Energa na finał akcji „Oddycham z energią”.

Roszczenia farm wiatrowych wobec Energi oddalone przez sąd

Spółka Energa Obrót we wrześniu zeszłego roku zaprzestała realizacji dwudziestu dwóch umów ramowych z operatorami farm wiatrowych na sprzedaż zielonych certyfikatów. Dodatkowo firma wystąpiła do sądu o stwierdzenie nieważności tych umów. Równocześnie część dotkniętych operatorów wystąpiła do sądu o zabezpieczenie roszczeń. Miałoby to polegać na sądowym przymuszeniu Energi do realizacji zapisów umów do momentu ewentualnego prawomocnego ustanowienia ich nieważności.
energa

Energa ma sposób na walkę ze smogiem

Kilka tysięcy zł dofinansowania do wymiany tzw. „kopciuchów” na ekologiczne urządzenia grzewcze. A ponadto specjalna oferta antysmogowa, serwis internetowy i program edukacyjny „Oddycham z energią”. Tak Energa walczy ze smogiem. 12 kwietnia w Grudziądzu firma wspólnie z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej omawiała sposoby poprawy jakości powietrza w polskich miastach. W debacie wzięły udział także lokalne władze, mieszkańcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.