Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Energa wznawia montaż liczników dwukierunkowych

fotowoltaika przydomowe instalacje

Energa wznawia montaż liczników dwukierunkowych

Energa Operator informuje o wznowieniu prac związanych z parametryzacją i instalacją liczników dwukierunkowych. Spółka zastrzega, że przyłączenia mikroinstalacji fotowoltaicznych będzie wykonywane tylko tam, gdzie montaż nie wymaga wejścia do mieszkania lub budynku klienta.

B1
Reklama

Według Energii przypadki, w których realizacja zgłoszeń ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwa przed zakończeniem stanu epidemii, to zaledwie kilka procent wszystkich zgłoszeń. W pozostałych przypadkach elektromonterzy wykonujący przyłączenia mikroinstalacji są zobowiązani do używania środków ochrony osobistej, takich jak płyny dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki. Energa Operator zaznacza, że również klienci proszeni są o zachowanie bezpiecznej odległości od  monterów tak, aby umożliwić im bezpieczne wykonywanie zadań.

Energa Operator podkreśla także, że odczyty liczników wykonywane są tam, gdzie urządzenie znajduje się w miejscu ogólnodostępnym. Jeśli jednak odczyt licznika jest niemożliwy, przy wejściu do budynku umieszczony zostaje ogłoszenie z danymi kontaktowymi, na które należy wysłać – poprzez SMS lub wiadomość e-mail – dane odczytowe.

Reklama

Jeśli jednak informacja nie zostanie nadesłana, następuje rozliczenie szacunkowe – przy jego wyliczeniu pod uwagę brane są dane z minionych okresów rozliczeniowych, także z uwzględnieniem sezonowości zużycia. Jak podkreśla spółka, również wszystkie prace związane z usuwaniem awarii i zapewnieniem dostaw energii elektrycznej są realizowane bez zmian.

Źródło: cire.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.