ESB i REG w pogoni za szkockim dubletem

Irlandzki operator energetyczny Electricity Supply Board (ESB) wraz ze swoim nowym partnerem REG Power Management przystąpił do wstępnych przygotowań dwóch projektów wiatrowych w Szkocji o łącznej mocy 200 MW.

Przedsięwzięcie znajduje się obecnie na etapie załatwiania początkowych formalności – podpisane zostały wstępne umowy na opracowanie projektów farm Knockodhar i Greenburn. Nie podano dotychczas żadnych szczegółów dotyczących tych przedsięwzięć. Wiadomo na razie tyle, że pierwsza z wymienionych farm nich ma składać się z pięćdziesięciu turbin wiatrowych, a druga z piętnastu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Propozycja budowy tych dwóch farm jest częścią starań ESB o uzyskanie 400 MW mocy wiatrowych wyprodukowanych we współpracy z Coriolisem i 35 MW uzyskanych wraz z firmą Savills. Firmie ESB bardzo zależy na rozwoju części jej portfolio dotyczącej zielonej energii.

Menedżer działu odnawialnych źródeł energii w REG, Dave McNamara, twierdzi, że wspólna działalność z ESB pozwoli im na wzrost w sektorze farm wiatrowych onshore w Szkocji. „Umowa ta poparta jest wcześniejszą udaną współpracą pomiędzy naszymi firmami. Obie spółki liczą na dalsze sukcesy i wyszukiwanie kolejnych okazji do realizowania wspólnych projektów” – mówił McNamara.

Matt Patridge, dyrektor ds. rozwoju w REG, dodał: „Bardzo cieszymy się, że jesteśmy partnerami ESB w realizacji dwóch bardzo ekscytujących projektów farm wiatrowych w Szkocji, które będą miały istotny wpływ na produkcję czystej energii elektrycznej w tym kraju, przyczyniając się do ochrony przed zmianami klimatycznymi”.